گزارش طلا – قیمت طلا تحت فشار ملایمی از طرف دلار امریکا است

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) برای دومین روز متوالی در روز جمعه یک روند نزولی جزئی را نشان می‌دهد و در جریان معاملات آسیایی به پایین‌ترین حد نزدیک می‌شود، اگرچه این کاهش تا حدودی مهار شده است. دلار آمریکا (USD) همچنان به تقویت خود ادامه می دهد و بر ر شد قابل توجه خود از بالاترین سطح یک هفته ای، با حمایت از گزارش های مثبت اقتصادی ایالات متحده، ادامه می دهد. این حرکت، همراه با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و جو بازار به طور کلی ریسک پذیر، به فشار نزولی بر فلز گرانبهای به طور سنتی دفاعی کمک می کند.

با این حال، اشاره فدرال رزرو (Fed) مبنی بر تسهیل بالقوه در موضع سیاست پولی خود، که برنامه هایی را برای کاهش نرخ بهره به میزان 75 واحد در سال پیشنهاد می کند، ممکن است پیشرفت دلار را محدود کند. انتظار می‌رود چنین تغییر سیاستی به نفع طلا، یک دارایی بدون بهره باشد و به طور بالقوه سرعت هر گونه کاهش بیشتر را نسبت به بالاترین سطح اخیر خود در روز پنجشنبه تعدیل کند. علیرغم این فشار، XAU/USD آماده است تا هفته را به طور مثبت به پایان برساند و چهارمین افزایش خود را در پنج هفته گذشته رقم بزند. همچنین فعالان بازار منتظر سخنرانی آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای جهت گیری جدید هستند.

سرخط خبرهای طلا

دلار آمریکا آماده است تا از بازگشت قوی خود از سطح پایین یک هفته ای که پس از تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) مشاهده شد، استفاده کند و این موضوع امروز فشار نزولی بر قیمت طلا اعمال کرد. فدرال رزرو پیش بینی رشد اقتصادی خود را به سمت بالا اصلاح کرده است و اکنون افزایش 2.1 درصدی تولید ناخالص داخلی واقعی را تا پایان سال پیش بینی کرده است که این تعدیل از پیش بینی 1.4 درصدی دسامبر است. علاوه بر این، فدرال رزرو پیش بینی تورم اصلی خود را از 2.4 درصد به 2.6 درصد افزایش داده است و اکنون پیش بینی می کند که نرخ بیکاری در سال 2024 به 4 درصد برسد که اندکی از 4.1 درصد پیش بینی شده قبلی کاهش یافته است.

این تجدید نظرها بازدهی بالای اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را تقویت می کند و از دلار آمریکا حمایت می کند. با این حال، تمایل فدرال رزرو به سمت یک سیاست پولی بازتر می تواند این دستاوردها را محدود کند. در تقویم اقتصادی، وزارت کار ایالات متحده گزارش کرد که مطالبات اولیه بیکاری در هفته منتهی به 16 مارس به 210,000 کاهش یافته است که از 212,000 هفته قبل کاهش یافته است.

در تحولات ژئوپلیتیکی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، پیشرفت در مذاکرات با هدف آتش بس در غزه و آزادی گروگان ها را گزارش داد و خوش بینی سرمایه گذاران را افزایش داد. اکنون توجه به سخنرانی آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در اوایل جلسه آمریکای شمالی معطوف شده است، که مشتاقانه برای بینش های بیشتر در مورد جهت گیری سیاست آتی فدرال رزرو و تأثیر بالقوه آن بر XAU/USD پیش بینی می شود.

بررسی فنی XAU/USD

از نظر فنی، اگر قیمت طلا به فروش بیشتر در نزدیکی 2,166 دلار یا زیر میانگین متحرک ساده 100 ساعته (SMA) ادامه دهد، می تواند سطوح حمایتی پایین تر، به ویژه در حدود 2,146 دلار یا پایین ترین نقطه این هفته را نشان دهد. اگر قیمت ها به طور قاطع از این سطوح عبور کنند، روند نزولی ممکن است به سمت حمایت قابل توجه تر در مجاورت 2128 دلار تا 2127 دلار گسترش یابد که به طور بالقوه منجر به آستانه روانی 2100 دلار می شود.

برعکس، در مسیر صعودی، سطح 2200 دلار به عنوان یک نقطه مقاومت فوری ظاهر می شود. غلبه بر این مانع می تواند خریداران را ترغیب کند تا قله اخیر نزدیک به 2223 دلار را که در روز پنجشنبه ثبت شد، هدف قرار دهند. علاوه بر این، در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه نسبتا کاهش یافته است، ولی همچنان نشان‌دهنده شرایط بیش از حد خرید است. به معامله‌گران پیشنهاد می‌کند هنگام تفسیر این سیگنال‌ها برای تغییرات احتمالی قیمت طلا در آینده، با احتیاط عمل کنند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روازنه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روازنه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روازنه طلا جمعه 03 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید