قیمت نفت خام برای سومین روز متوالی در میان امید به آتش بس در غزه کاهش می یابد

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت (Brent) روز جمعه برای سومین روز متوالی با فشار نزولی مواجه شد و در حول و حوش پایین‌ترین سطح هفتگی در حدود 85.19 دلار در جریان معاملات آسیایی قرار گرفت.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، اشاره کرد که در مذاکرات جاری با هدف تضمین آتش‌بس در غزه و تسهیل آزادی گروگان‌ها، پیشرفت‌هایی حاصل شده است که نگرانی‌ها در مورد قطعی احتمالی عرضه در خاورمیانه را کاهش داده است. همزمان، دلار آمریکا (USD) به دلیل خوش بینی نسبت به آینده اقتصادی ایالات متحده تقویت شد که به کاهش قیمت کالاهای مرتبط با قیمت دلار آمریکا از جمله نفت خام کمک کرد. با این وجود، افت قیمت تا حدودی با ترس از کاهش عرضه جهانی کاهش یافته است.

علاوه بر این، حملات پهپادهای اوکراینی به تأسیسات نفتی روسیه ممکن است تولید سوخت روسیه را کاهش دهد. این وضعیت با تصمیم کشورهای اوپک پلاس برای حفظ کاهش تولید 2.2 میلیون بشکه ای در روز در سه ماهه آینده و افزایش پیش بینی آژانس بین المللی انرژی برای رشد تقاضای نفت در سال 2024 تشدید می شود. علاوه بر این، اقتصاد قوی ایالات متحده و رشد بالقوه در چین انتظار می رود که عرضه جهانی نفت را بیشتر محدود کند. این عوامل ممکن است از قیمت نفت خام حمایت کنند و نشان دهند که سرمایه گذاران نزولی باید با احتیاط عمل کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید