گزارش امروز طلا – رکورد جدید قیمت طلا در خلال لحن ملایم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) برخی از رشدهای قبلی خود را به بالاترین رکورد جدیدی که در جلسه آسیایی روز پنجشنبه به دست آمد، کاهش داد. با این حال، برای دومین روز متوالی روند مثبت خود را حفظ می کند و در حال حاضر در اطراف سطح 2200 دلار در نوسان است. فدرال رزرو (Fed) تعهد خود را به کاهش نرخ بهره به میزان 75 واحد در طول سال نشان داد و نگرانی ها در بازار در مورد کاهش احتمالی کاهش نرخ بهره به دو مورد به دلیل تورم مداوم را کاهش داد. در نتیجه، دلار آمریکا (USD) از اوج دو هفته‌ای خود که در روز چهارشنبه به آن رسیده بود، عقب نشینی کرد و به نفع طلا که معمولاً در محیط‌های کم بازده رشد می‌کند، عقب‌نشینی کرد.

با وجود این، احساسات حاکم بر ریسک، که توسط روند صعودی مداوم در بازارهای جهانی سهام منعکس شده است، معامله گران را از شروع موقعیت های خرید جدید در طلا، یک دارایی سنتی امن، باز داشته است. علاوه بر این، نمودار روزانه شرایط خرید بیش از حد را نشان می دهد که منجر به برداشت سود در سطوح بالاتر شده است. با این وجود، عوامل بنیادی زیربنایی نشان می‌دهند که مسیر کمترین مقاومت برای XAU/USD به سمت بالا باقی می‌ماند، و قبل از پیش‌بینی کاهش قابل توجه اصلاحی در کوتاه‌مدت، احتیاط را توصیه می‌کند.

سرخط خبرهای طلا

فدرال رزرو روز چهارشنبه پیش بینی خود را مبنی بر کاهش سه نرخی نرخ بهره در سال جاری حفظ کرد که برای دومین روز متوالی بر دلار آمریکا فشار نزولی وارد کرد و قیمت طلا را به بالاترین حد خود رساند.

سیاستگذاران اکنون پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد ایالات متحده در سال جاری به میزان 2.1 درصد رشد کند، که نسبت به پیش‌بینی قبلی 1.4 درصد بیشتر است و پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بیکاری تا پایان سال به 4 درصد برسد که کمتر از تخمین دسامبر 4.1 درصد است.

پیش بینی می شود شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی، بدون احتساب مواد غذایی و انرژی، تا پایان سال 2.6 درصد افزایش یابد، در حالی که در پیش بینی های اقتصادی قبلی 2.4 درصد افزایش یافته بود.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، خاطرنشان کرد که تورم به تدریج در مسیری تا حدودی ناهموار کاهش می‌یابد، به طوری که آمارهای بالای تورم اخیر مقامات را محتاط نگه داشته است.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، معامله گران اکنون احتمال بالاتری، تقریباً 75 درصد، نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نشست سیاست ژوئن ژوئن، نسبت به 59 درصد در روز سه شنبه، نسبت می دهند.

این تغییر منجر به کاهش اندکی در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می شود و دلار آمریکا را در جلسه آسیایی روز پنجشنبه به پایین ترین حد یک هفته ای سوق می دهد و مقداری از این فلز گرانبها را حمایت می کند.

علیرغم شرایط خرید بیش از حد در نمودار روزانه، کسب سود در سطوح بالاتر در بحبوحه احساسات مثبت در بازارهای سهام ادامه می‌یابد، که معمولاً وضعیت پناهگاه امن XAU/USD را تضعیف می‌کند.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، حرکت صعودی قوی دیروز، شکست از طریق الگوی نمودار پرچم صعودی را تأیید کرد و چشم‌انداز مثبت قیمت طلا را تقویت کرد. با این حال، احتیاط لازم است زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) به بالای 70 رسیده است که نشان دهنده نیاز بالقوه برای تثبیت کوتاه مدت یا عقب نشینی اندک قبل از اینکه معامله گران موقعیت های صعودی بیشتر را در نظر بگیرند، نشان می دهد. با این وجود، تنظیمات فنی گسترده تر، به نفع ادامه روند صعودی قوی مشاهده شده در ماه گذشته است.

در صورت کاهش معنی دار اصلاحی، حمایت در محدوده 2200-2190 دلار پیش بینی می شود که احتمالاً علاقه خرید جدیدی را به خود جلب می کند و در نزدیکی منطقه افقی 2160-2158 دلار است. حمایت بیشتر در نمودار هفتگی، تقریباً در سطح 2146 دلار قرار دارد. شکست قاطع زیر این نقطه ممکن است باعث فشار فنی فروش شود و قیمت طلا را به سمت منطقه حمایت قابل توجه بعدی در نزدیکی 2128-2127 دلار سوق دهد. اگر حرکت نزولی ادامه یابد، جفت XAU/USD در نهایت می تواند سطح روانی 2100 دلار را هدف قرار دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا پنج شنبه 02 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید