قیمت نفت خام با زیان اندکی در حدود 83.44 دلار معامله می شود، پتانسیل نزولی محدود به نظر می رسد

TJS BP oil and gas

بر اساس جدیدترین داده ها، قیمت نفت خام برنت به 83.44 دلار در هر بشکه رسیده است که نشان دهنده کاهش جزئی از 84.29 دلار، قیمت بسته دیروز در بازار است. این تغییر نشان دهنده یک -1.01٪ تغییر روزانه و رشد متوسط سالانه 1.39٪ (سال میلادی) است. چنین نوساناتی بر ماهیت بی ثبات بازار نفت تأکید می کند که تحت تأثیر عوامل بی شماری از سلامت اقتصاد جهانی گرفته تا تنش های ژئوپلیتیک منطقه ای است.

حملات اخیر پهپادهای اوکراینی که پالایشگاه های نفت روسیه را هدف قرار می دهند تاثیری در میزان صادرات نفت خام روسیه نداشته است. این سناریو باعث می‌شود معامله‌گران صعودی به دنبال افزایش قابل توجه قیمت‌ها در هفته گذشته، با تشخیص شرایط بازار که در نمودارهای کوتاه‌مدت مشهود است، سود خود را برداشت کنند. همزمان، خرید مستمر دلار آمریکا (USD)، که ناشی از انتظارات فدرال رزرو (Fed) برای حفظ نرخ بهره بالا برای مبارزه با تورم است، فشار نزولی بیشتری بر قیمت نفت خام وارد می کند.

علاوه بر این، افزایش نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی بالقوه جهانی، که می‌تواند بر مصرف سوخت تأثیر بگذارد، نیز به حرکت نزولی در بازارهای نفت خام کمک می‌کند. از سوی دیگر، کاهش صادرات نفت خام از عربستان سعودی و عراق، همراه با تأثیر حملات حوثی ها در دریای سرخ، ممکن است از قیمت نفت حمایت کند و به طور بالقوه هرگونه رکود قابل توجهی را کاهش دهد. به این ترتیب، مشاهده اینکه آیا فروش قابل توجهی وجود دارد یا خیر، می تواند برای تعیین اینکه آیا نفت خام در کوتاه مدت به اوج خود رسیده است، مهم و کلیدی باشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید