اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا به رشد ملایمی ادامه می‌دهد و از ضعف دلار و تنش های ژئوپلیتیک سود می برد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) دیروز مورد توجه برخی از خریداران قرار گرفت و رشد متوسط روزانه خود را بالای سطح 2150 دلار حفظ کرده است. با این حال، حرکت صعودی اونس جهانی طلا فاقد شتاب بود زیرا معامله گران منتظر توضیح بیشتر در مورد موضع فدرال رزرو (Fed) در مورد کاهش نرخ بهره قبل از اتخاذ تصمیمات جهت دار جدید هستند. انتشار داده‌های گرم‌تر از حد انتظار تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده در روز سه‌شنبه، این گمانه‌زنی را برانگیخت که فدرال رزرو ممکن است در کوتاه‌مدت از سناریوی طولانی‌مدت نرخ بهره بالاتر تبعیت کند و به‌طور بالقوه به عنوان یک عامل بازدارنده برای قیمت طلا عمل کند.

با این وجود، جو بازار همچنان نشان دهنده احتمال بیشتر کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در ماه ژوئن است. این احساسات با لحن ضعیف پیرامون بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقویت می شود که خریداران دلار را در حالت تدافعی نگه می دارد و از قیمت طلا حمایت می کند. علاوه بر این، تنش‌های ژئوپلیتیکی مداوم به موازنه عوامل منفی ادامه می‌دهند و زمینه حمایتی را برای پناهگاه امن XAU/USD فراهم می‌کنند. معامله گران محتاط به نظر می رسند و ترجیح می دهند با پیش بینی نشست دو روزه سیاست پولی FOMC که قرار است از سه شنبه آینده آغاز می شود، در حاشیه بمانند.

سرخط خبرهای طلا

گزارش قوی تورم روز سه‌شنبه ایالات متحده این گمانه‌زنی را برانگیخت که فدرال رزرو ممکن است کاهش نرخ بهره را به تعویق بیندازد. این به نوبه خود، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را تقویت کرد، از دلار آمریکا حمایت کرد و بر قیمت طلا فشار نزولی وارد کرد.

سرفصل شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه فوریه با نرخ سالانه 3.2% افزایش یافت و از 3.1% قبلی و مورد انتظار پیشی گرفت. علاوه بر این، CPI سالانه به 3.8% رسید، کمی بالاتر از 3.7% پیش بینی شده بود.

با وجود داده‌های قوی تورم، بازار، همانطور که توسط ابزار FedWatch گروه CME نشان می‌دهد، همچنان با احتمال 70 درصدی پیش بینی می کند که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ‌های بهره را در ژوئن کاهش دهد. این پتانسیل دلار را محدود می کند و به محدود کردن ضرر برای XAU/USD کمک می کند.

در جبهه ژئوپلیتیک، یک مقام قطری روز سه شنبه اشاره کرد که هیچ توافق قریب الوقوعی بین اسرائیل و حماس برای توقف جنگ در غزه و آزادی گروگان ها در دسترس نیست. با وجود مذاکرات آتش بس، وضعیت همچنان پیچیده است. علاوه بر این، حوثی ها در یمن قصد خود را برای تشدید عملیات نظامی در ماه رمضان در همبستگی با فلسطینی ها و در پاسخ به درگیری های جاری غزه اعلام کردند.

در پاسخ به دو موشک بالستیک ضد کشتی که توسط حوثی ها به دریای سرخ شلیک شد، ایالات متحده شش حمله دفاعی انجام داد که یک کشتی بدون سرنشین و 18 موشک ضد کشتی را منهدم کرد. انتظار می رود این اقدام به محدود کردن خطرات نزولی برای فلز گرانبهای امن کمک کند. معامله گران اکنون از نزدیک جلسه FOMC مورد انتظار هفته آینده را برای سرنخ هایی در مورد مسیر کاهش نرخ بالقوه قبل از انجام مانه زنی های جهت دار جدید تماشا می کنند.

بررسی فنی XAUUSD

با بررسی جنبه‌های فنی، به نظر می‌رسد که نوسان اخیر روزانه که در محدوده 2150 دلار قرار دارد، به عنوان یک سطح حمایتی حیاتی برای محافظت در برابر حرکت‌های نزولی فوری عمل می‌کند. با توجه به شرایط خرید بیش از حد در شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه، شکست قاطع زیر این سطح ممکن است باعث فروش فنی شود و به طور بالقوه قیمت طلا را به منطقه حمایت مربوطه بعدی در حدود 2,128-2,127 دلار برساند. کاهش بیشتر می تواند رقم قابل توجه 2100 دلار را نشان دهد، که به عنوان پایه ای قوی برای XAU/USD و نقطه محوری برای معامله گران کوتاه مدت عمل می کند.

برعکس، یک مسیر صعودی ممکن است با مقاومت در اطراف منطقه 2174-2175 دلار روبرو شود و به دنبال آن منطقه 2195 دلار قرار گیرد که نشان دهنده رکورد اوج ثبت شده در جمعه گذشته است. اگر شتاب خرید پایدار فراتر از مرز 2200 دلار وجود داشته باشد، قیمت طلا به احتمال زیاد وارد قلمروی ناشناخته خواهد شد و زمینه را برای ادامه روند صعودی قوی اخیر که طی دو هفته گذشته شاهد بودیم فراهم می کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا 23 اسفند 1402
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 23 اسفند 1402
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس