گزارش امروز طلا – قیمت طلا در انتظار گزارش CPI به زیر سطح 2180 دلار رسید

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در روز سه‌شنبه با فشار فروش مواجه شد و در اوایل معاملات اروپا زیر سطح 2180 دلار باقی ماند. معامله گران به دلیل شرایط خرید بیش از حد که در نمودار روزانه مشاهده می شود، تصمیم به کاهش موقعیت های صعودی خود گرفته اند. این تعدیل در موقعیت ها قبل از انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده در ایالات متحده صورت می گیرد. گزارش آتی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده بسیار مهم است، زیرا بر انتظارات مربوط به کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) تأثیر می گذارد. این گزارش نقش محوری در تعیین جهت بعدی برای فلز گرانبها بدون بازده ایفا خواهد کرد.

به طور همزمان، این باور غالب مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است کاهش نرخ بهره را در نشست ماه ژوئن آغاز کند، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را پایین نگه می دارد. این شرایط نمی تواند از دلار آمریکا (USD) حمایت کند تا از بهبود اخیر خود از پایین ترین سطح مشاهده شده از اواسط ژانویه هفته گذشته استفاده کند. با وجود این، قیمت طلا ممکن است همچنان به حمایت برخی از آنها ادامه دهد، هرچند که یک احساس ریسک به طور کلی مثبت می‌تواند چالشی ایجاد کند. با این وجود، پس‌زمینه اساسی برای خریداران مطلوب باقی می‌ماند و احتمال ظهور خرید پایین‌تر در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد.

سرخط خبرهای طلا

پیش از گزارش مهم تورم مصرف کننده در ایالات متحده، برخی از معاملات بر قیمت طلا در سشن آسیایی فشار وارد می کند. با این حال، به نظر می رسد یک حرکت اصلاحی قابل توجه در این مرحله بعید باشد.

انتظار می رود گزارش آتی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده نقشی اساسی در شکل دادن به انتظارات در مورد زمان بندی و سرعت کاهش نرخ توسط فدرال رزرو ایفا کند و حرکت جدیدی را به XAU/USD ارائه دهد. پیش‌بینی‌ها برای سرفصل CPI در ماه فوریه حاکی از افزایش ملایم به 0.4 درصد است که پیش‌بینی می‌شود نرخ سالانه در 3.1 درصد ثابت بماند. در همین حال، انتظار می‌رود که شاخص CPI اصلی نسبت به 3.9 درصد قبلی به 3.7 درصد نسبت به سال قبل کاهش یابد.

گزارش اخیر مشاغل ماهانه مختلط ایالات متحده که به گمانه زنی ها در مورد کاهش نرخ ها دامن زد، به کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده به پایین ترین حد پنج هفته اخیر، نزدیک به آستانه 4.0 درصد کمک کرد. ابزار FedWatch گروه CME نشان می دهد که معامله گران در حال حاضر با احتمال تقریباً 70 درصدی برای کاهش نرخ تا ژوئن قیمت گذاری می کنند. این احساسات گاوهای دلار را در حالت دفاعی نگه می دارد و از فلز گرانبها حمایت می کند.

در حالی که گزارش تورم ممکن است چالش هایی را برای کالا ایجاد کند، یک گزارش سردتر CPI می تواند انتظارات برای کاهش زودهنگام نرخ را افزایش دهد و به طور بالقوه باعث حرکت صعودی جدید برای قیمت طلا شود.

بررسی فنی طلا

با تجزیه و تحلیل جنبه‌های فنی، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه، شرایط خرید افراطی را نشان می‌دهد و دوری از افزایش قیمت را به دنبال دارد. با این وجود، سوگیری کوتاه مدت همچنان به نفع معامله گران صعودی است، به ویژه پس از پیشرفت هفته گذشته بالاتر از رکورد قبلی، تقریباً در محدوده 2,144 دلار. این سطح اکنون یک نقطه محوری مهم است و یک شکست قاطع می تواند قیمت طلا را به سمت حمایت متوسط 2125 دلاری با پتانسیل رسیدن به رقم رند 2100 دلار سوق دهد.

برعکس، اگر قیمت از مرز 2200 دلار فراتر رود، ممکن است حرکت صعودی دوباره شعله ور شود. چنین حرکتی XAU/USD را به قلمروی ناشناخته می برد. با این وجود، تنظیمات فنی کنونی نشان می‌دهد که ممکن است عاقلانه باشد که قبل از در نظر گرفتن موقعیت‌هایی برای ادامه افزایش چشمگیر اخیر که در قیمت طلا طی دو هفته گذشته مشاهده شد، منتظر یک دوره تثبیت کوتاه‌مدت یا عقب‌نشینی متوسط باشیم.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا 22 اسفند
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 22 اسفند
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید