اخبار فارکس

رکورد قیمت طلا و بیت کوین در خلال چشم انداز کاهش نرخ بهره فدرال رزرو

XAUUSD TJA GOLD

در آغاز هفته جدید، در حالی که حال و هوای کلی بازار مساعد به نظر می رسد، دو دارایی توجه ها را به خود جلب کرده اند. طلا و بیت کوین هر دو رکوردهای جدیدی را در روز دوشنبه به دست آوردند. قیمت لحظه ای طلا اکنون به 2189 دلار رسیده است. در همین حال، بیت کوین حرکتی بی امان نشان می دهد و بالای 72000 دلار vsdni است که نشان دهنده افزایش چشمگیر 22000 دلاری از 26 فوریه است.

رکورد قیمت طلا و بیت کوین

افزایش همزمان طلا و بیت کوین باعث کاوش در دلایل بنیادی می شود و به طور بالقوه بینشی در مورد رفتار سرمایه گذاران ارائه می دهد. در حالی که هر دو به احساسات گسترده تر بازار پاسخ می دهند، که با رکوردهای اخیر در شاخص های ایالات متحده، ژاپن و چندین شاخص اروپایی برجسته شده است، عوامل داخلی منحصر به فرد طلا و بیت کوین به افزایش ارزش آنها حتی در زمان توقف بازار سهام کمک می کند.

نگرانی در مورد عدم بازگشت سریع تورم به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو و کاهش احتمالی نرخ بهره، طلا را به یک دارایی جذاب تبدیل کرده است. در چنین سناریوهایی، طلا به عنوان ذخیره‌ای از ارزش و پوششی در برابر تورم دیده می‌شود. در حال حاضر بازار بر اساس نرخ فزاینده بیکاری در ایالات متحده و نشانه هایی از تعدیل تورم و کاهش نرخ فدرال رزرو در ماه ژوئن است. با این حال، در مورد صحت تمام این علائم سوال وجود دارد.

علیرغم افزایش 5 درصدی طلا در هفته گذشته، داده‌های شاخص بهای مصرف کننده در روز سه‌شنبه ایالات متحده به عنوان آزمونی مهم برای میزان پتانسیل صعودی طلا عمل می‌کند. CPI پایین‌تر از حد انتظار می‌تواند احساسات نسبت به طلا را تغییر دهد و به طور بالقوه مسیر صعودی آن را تغییر دهد.

بیت کوین محرک های داخلی خود را دارد، از جمله «هالوینگ» آینده احتمالاً در ماه آوریل. این رویداد مقدار بیت کوین قابل استخراج را به نصف کاهش می دهد و از نظر تاریخی منجر به افزایش قیمت بیت کوین می شود. علاوه بر این، سرمایه گذاری های قابل توجهی مانند میلیاردها دلار در صندوق های ETF بیت کوین که در سال جاری راه اندازی شده اند و شناخت رو به رشد آن بعنوان یک دارایی جایگزین توسط سرمایه گذاران بلندمدت و نهادی به شتاب آن کمک می کند.

این عوامل، همراه با یک محیط کلان حمایتی، احساسات قوی بازار، و پتانسیل کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، بیت کوین را به بیش از 7۲000 دلار رسانده است. این رالی همچنین بر عملکرد سهام مرتبط با کریپتو تأثیر می گذارد، به طوری که Coinbase Global و MicroStrategy رشدهای بالایی را نشان می دهند. شرکت های ماینینگ مانند Cipher Mining و Hut 8 Mining نیز عملکرد خوبی دارند.

با نگاهی به آینده، در حالی که طلا ممکن است با چالش هایی روبرو شود، بیت کوین می تواند در اواخر هفته به رشد خود ادامه دهد. به نظر می رسد قیمت بیت کوین در مقایسه با قیمت طلا کمتر تحت تأثیر داده های اقتصاد کلان و تورم ایالات متحده قرار گرفته است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس