قیمت نفت خام برنت پس از دو روز کاهش توقفی می کند و به 82.23 رسیده است

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت پس از دو روز کاهش متوالی، در روز چهارشنبه در حدود 82.23 دلار در هر بشکه معامله می شود. نگرانی‌ها در مورد تقاضا بر قیمت نفت خام تأثیر می‌گذارد که به دلیل داده‌های اخیر نشان‌دهنده کندی فعالیت اقتصادی در ایالات متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان است. با این حال، تضعیف دلار آمریکا (USD) ممکن است از قیمت نفت حمایت کند زیرا تقاضای خریدارانی را که از ارزهای دیگر استفاده می کنند افزایش می دهد.

در ماه فوریه، PMI خدمات ISM به 52.6 کاهش یافت و انتظارات برای کاهش به 53.0 از 53.4 را از دست داد. علاوه بر این، سفارشات کارخانه (MoM) در ژانویه 3.6٪ کاهش یافت که از کاهش پیش بینی شده 2.9٪ فراتر رفت. استیون فریدمن، اقتصاددان سابق فدرال رزرو نیویورک، مب گوبد که سیاست گذاران فدرال رزرو احتمالا در مورد کاهش نرخ بهره در سال 2024 به دلیل رشد قوی و تورم بی ثبات محتاط خواهند ماند. او می گوید که احتمال سه کاهش نرخ بهره در سال 2024 کمتر شده است.

علاوه بر این، احتمال اینکه بانک‌های مرکزی بزرگ نرخ‌های بهره را بالاتر نگه دارند، بر فعالیت‌های اقتصادی جهانی فشار وارد می‌کند و در نتیجه مصرف نفت را سرکوب می‌کند. نگرانی ها در مورد رشد تقاضا به دلیل ابهامات پیرامون چین، بزرگترین واردکننده نفت خام در جهان، تشدید شده است. علیرغم تعیین هدف رشد اقتصادی حدود 5 درصد برای سال 2024، معامله گران همچنان ناآرام هستند زیرا اقدامات محرک قوی برای تقویت اقتصاد کشوری در حال مبارزه با تورم است وجود ندارد.

افزایش نگرانی در مورد تقاضای نفت، تأثیر تلاش‌های کشورهای اوپک پلاس، از جمله روسیه، برای اجرای کاهش داوطلبانه تولید نفت را کاهش می‌دهد. اگرچه اوپک پلاس متعهد به تمدید کاهش داوطلبانه تولید نفت به میزان 2.2 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم است، اما نگرانی‌ها در مورد پویایی تقاضا تأثیر آن را کاهش داده است.

داده‌های هفتگی نفت خام API ایالات متحده نشان داد که بر خلاف انتظارات بازار برای کاهش به 2.6 میلیون بشکه از 8.428 میلیون بشکه قبلی، ذخایر نفت خام 0.423 میلیون بشکه برای هفته منتهی به 1 مارس افزایش یافته است. معامله گران اکنون بر گزارش تغییر ذخایر نفت خام EIA ایالات متحده متمرکز شده اند که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود و انتظارات بازار به سمت کاهش تعداد بشکه های موجود در انبار نفت خام و مشتقات آن متمایل است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید