اخبار فارکس

عدم جهت گیری قاطع یورو به دلار – بازار منتظر نشانه های کاهش نرخ از سوی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا است

اقتصادی اروپا

یورو به دلار آمریکا با حفظ محدوده معاملاتی باریک در سشن آسیایی روز سه‌شنبه، با چالش‌هایی در ایجاد حرکت صعودی مواجه است. قیمت‌های نقدی کنونی حول و حوش 1.0850 دلار نوسان می‌کنند و تغییرات کمی را برای روز و درست زیر بالاترین قیمت یک هفته‌ای نشان می‌دهند.

معامله گران محتاط به نظر می رسند و ترجیح می دهند قبل از اینکه به معاملات جهت دار قاطعانه متعهد شوند منتظر رویدادهای مهم بانک مرکزی باشند که اواخر این هفته برنامه ریزی شده است. این رویکرد محتاطانه در حرکت قیمت محدود جفت EUR/USD منعکس شده است. بازار در انتظار شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (Fed) در کنگره در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه است، تا به دنبال بینشی در مورد مسیر بالقوه نرخ های بهره باشد. علاوه بر این، تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه نقش مهمی در شکل دادن به جهت کوتاه مدت جفت ارز ایفا خواهد کرد.

سرمایه گذاران همچنین با انتشار داده های کلیدی اقتصاد کلان ایالات متحده در اوایل ماه، از جمله گزارش مورد انتظار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه دست و پنجه نرم خواهند کرد. در همین حال، یورو از کاهش انتظارات کاهش سریع نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا سود می برد و به عنوان یک عامل حمایتی عمل می کند. در مقابل، دلار آمریکا به دلیل پیش بینی اینکه فدرال رزرو در ماه ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند و حمایت بیشتر از جفت یورو/دلار آمریکا را آغاز کند، با فشار مواجه شده است.

با این حال، کاهش جزئی در تمایل به ریسک جهانی، همانطور که با لحن ضعیف در بازارهای سهام نشان می دهد، جذابیت امن دلار را تقویت می کند و پتانسیل صعودی این جفت ارز را محدود می کند. در نتیجه، موضع محتاطانه توصیه می‌شود، زیرا معامله‌گران قبل از در نظر گرفتن موقعیت‌های مبتنی بر ادامه روند مثبت اخیر جفت یورو/دلار آمریکا از سطوح زیر 1.0700، که در 14 فوریه به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته رسیده است، منتظر خریدهای مستحکم هستند. در حال حاضر معامله گران توجه خود را به PMI نهایی خدمات منطقه یورو برای کاتالیزورهای بالقوه بازار قبل از انتشار PMI خدمات ISM ایالات متحده معطوف کرده اند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس