باوجود تصمیم اوپک پلاس برای کاهش عرضه، قیمت نفت خام کاهش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت روز دوشنبه کمی کاهش یافت و به 83.59 دلار در هر بشکه رسید. این کاهش پس از تصمیم جمعی برخی از کشورهای عضو اوپک پلاس از جمله روسیه برای اجرای کاهش داوطلبانه تولید نفت بود. هدف از این تلاش هماهنگ رسیدگی به نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه و تثبیت قیمت‌های نوسانات نفت است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) تصمیم گرفتند کاهش داوطلبانه تولید نفت را به میزان 2.2 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم ادامه دهند که مطابق با انتظارات داخل بازار است. این تصمیم به عنوان اقدامی برای تقویت قیمت نفت در میان عدم قطعیت های اقتصادی جهانی و افزایش سطح تولید خارج از ائتلاف تلقی می شود.

اعلام قابل توجه روسیه برای کاهش بیشتر تولید و صادرات نفت خود به میزان 471000 بشکه در روز در سه ماهه دوم، پیامدهای قابل توجهی برای بازار نفت دارد. این حرکت نشان دهنده تعهد روسیه به حمایت از ابتکارات با هدف ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت است که به طور بالقوه بخشی از فشار نزولی بر قیمت نفت را کاهش می دهد.

قیمت نفت خام نیز تحت تأثیر تنش ها و درگیری های ژئوپلیتیکی گسترده تر در خاورمیانه است. حادثه اخیر مربوط به غرق شدن کشتی روبیمار متعلق به بریتانیا توسط شبه نظامیان حوثی یمن که توسط ارتش آمریکا تایید شد، نشان دهنده تشدید نگران کننده تنش ها در خلیج عدن است. تعهد حوثی‌ها برای تداوم هدف قرار دادن کشتی‌های انگلیسی در منطقه، نگرانی‌ها را در مورد حوادث دریایی بیشتر افزایش می‌دهد و بر ماهیت ناپایدار وضعیت در منطقه تأکید می‌کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید