یورو با تمرکز بر HICP منطقه یورو و داده های PMI ایالات متحده، به بالای 1.0800 دلار می رسد

اقتصادی اروپا

یورو به دلار آمریکا در اوایل سشن اروپا در روز جمعه، یک رگه باخت سه روزه را می شکند، که نشان دهنده انعطاف پذیری در برابر تقاضای مجدد برای دلار آمریکا (USD) است. تمرکز بازار اکنون معطوف به داده های تورم آتی منطقه یورو است که در اواخر روز برنامه ریزی شده است. در حال حاضر، EUR/USD در 1.0811 معامله می شود که نشان دهنده افزایش 0.03 درصدی در روز است.

تورم منطقه یورو در ماه گذشته کاهش بیشتری را تجربه کرد و این گمانه زنی را تقویت کرد که بانک مرکزی اروپا (ECB) ممکن است در اواخر سال نرخ بهره را از بالاترین رکورد خود کاهش دهد. بانک مرکزی اروپا قرار است تصمیم خود را در مورد نرخ بهره در 7 مارس اعلام کند و هیچ تغییری در نرخ ها پیش بینی نمی شود. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا پیش بینی های خود را برای تورم و رشد در نشست ماه مارس اصلاح کند و بر نیاز به داده های اضافی برای اطمینان از اینکه افزایش دستمزدها منجر به فشارهای تورمی نمی شود، قبل از فکر کردن به کاهش نرخ ها تاکید می کند.

شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی ژانویه ایالات متحده (PCE) انتظارات را برآورده کرد، با عنوان PCE در 2.4٪ سالانه و PCE اصلی در 2.8٪ سالانه. این گزارش کاهش بیشتر نرخ تورم آمریکا را تایید می کند. با این حال، مقامات فدرال رزرو (Fed) احتمالاً صبر و حوصله به خرج می دهند و قبل از بررسی هر گونه کاهش نرخ، منتظر داده های تورم بیشتری هستند. همچنین انتظار می رود تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه از دارایی های امنی مانند دلار آمریکا (USD) حمایت کند.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر اولین گزارش شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده منطقه یورو (HICP) برای فوریه و PMI تولید ISM ایالات متحده هستند که برای جمعه برنامه ریزی شده است. با نگاهی به آینده، تمرکز بر تصمیم بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ بهره در هفته آینده خواهد بود، رویدادهایی که می توانند جهت روشنی را برای جفت یورو/دلار آمریکا فراهم کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید