به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر تمدید کاهش تولید داوطلبانه نفت اوپک پلاس، قیمت نفت برنت به 83.32 دلار کاهش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام پس از دو روز افزایش متوالی کاهش یافت و در معاملات روز چهارشنبه در معاملات آسیایی حدود 83.30 دلار در هر بشکه معامله شد. بازار نفت به دلیل افزایش هزینه های استقراض، تأثیر بر رشد اقتصاد جهانی و متعاقباً کاهش تقاضای نفت با چالش هایی مواجه است. ابهام در مورد نتیجه مذاکرات آتش‌بس بین اسرائیل و حماس وجود دارد، در حالی که حوثی‌های مورد حمایت ایران همچنان کشتی‌های کشتیرانی غیرنظامی را در دریای سرخ هدف قرار می‌دهند.

به دنبال گزارش رویترز مبنی بر اینکه اوپک پلاس در حال بررسی تمدید کاهش داوطلبانه تولید نفت در سه ماهه دوم است، معیارهای نفت خام مورد حمایت قرار گرفتند. در نوامبر، اوپک پلاس با کاهش داوطلبانه حدود 2.2 میلیون بشکه در روز برای سه ماهه اول سال جاری موافقت کرده بود. علاوه بر این، روسیه ممنوعیت شش ماهه صادرات بنزین را از اول مارس با هدف تثبیت قیمت نفت اعلام کرد.

علیرغم این عوامل، خطرات پایدار ژئوپلیتیکی عرضه در خاورمیانه، همراه با نشانه هایی از بازار فیزیکی قوی تر ایالات متحده، به کاهش نگرانی ها در مورد تقاضای جهانی نفت کمک می کند. در نتیجه کاهش قیمت نفت خام محدود شده است. داده های اخیر حاکی از افزایش تقاضا برای صادرات نفت خام ایالات متحده است و خریداران چینی فعالانه در بازار نقدی پس از سال نوی چین شرکت کردند و مصرف نفت خام را افزایش دادند.

موسسه نفت آمریکا (API) گزارش داد که ذخیره هفتگی نفت خام در هفته منتهی به 23 فوریه به 8.428 میلیون بشکه افزایش یافت که نسبت به 7.168 میلیون بشکه قبلی افزایش یافت. علاوه بر این، انتظار می رود اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) کاهشی در تغییرات ذخایر نفت خام را در روز چهارشنبه گزارش دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید