قیمت نفت خام به دلیل نگرانی از طولانی شدن نرخ بهره بالاتر، به نزدیک 81.40 دلار کاهش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برای دومین جلسه متوالی به کاهش خود ادامه داد و در معاملات روز دوشنبه آسیا در حدود 81.40 دلار در هر بشکه معامله می شود. کاهش قیمت نفت خام ناشی از ابهامات پیرامون تقاضا است که تحت تأثیر افزایش احساسات ریسک جهانی است. این احساس ممکن است بانک‌های مرکزی را به سمت اتخاذ رویکرد صبورانه در تعیین مسیر نرخ‌های بهره سوق دهد.

روند غالب جهانی افزایش نرخ بهره در حال سرکوب فعالیت های اقتصادی است که منجر به کاهش مصرف نفت خام و متعاقبا کاهش تقاضا می شود. صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که اخیرا منتشر شد، نگرانی‌هایی را درباره کاهش بالقوه نرخ بهره بیان کرد که نشان‌دهنده ترجیح برای حفظ هزینه‌های استقراض بالاتر برای رسیدگی به فشارهای تورمی جاری است. این موضع به تعدیل قیمت نفت کمک کرده است.

علاوه بر این، اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو نشان دهنده تعهد به حفظ نرخ های بالاتر فدرال رزرو است. جان سی ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، در مصاحبه ای اشاره کرد که کاهش نرخ بهره ممکن است در اواخر سال در نظر گرفته شود، اما تاکید کرد که اجرای آن منوط به مناسب بودن است. به همین ترتیب، کریستوفر جی والر، رئیس فدرال رزرو پیشنهاد کرده است که هر گونه کاهش نرخ بهره را برای چند ماه به تعویق بیاندازیم تا ارزیابی شود که آیا گزارش افزایش تورم ژانویه یک انحراف بوده است یا خیر.

علیرغم تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه که نگرانی‌ها را در مورد اختلالات احتمالی در عرضه نفت ایجاد می‌کند، محدودیت‌های قابل توجهی در عرضه تاکنون محقق نشده است. علاوه بر این، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد که مذاکره‌کنندگان ایالات متحده، مصر، قطر و اسرائیل در جریان مذاکرات در پاریس به توافق اولیه درباره معامله گروگان‌ها دست یافته‌اند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید