اخبار فارکس

قیمت نفت خام برنت در برزخی بین تنش های خاورمیانه و پیش بینی کاهش تقاضا قرار گرفته است

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت در حال حاضر حدود 82.50 دلار در روز چهارشنبه معامله می شود. قیمت‌های نفت خام اندکی کاهش یافته است زیرا معامله‌گران ترجیح می‌دهند پس از افزایش اخیر قیمت نفت خام در این ماه سود خود را برداشت کنند. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که تنش‌های ژئوپلیتیکی ادامه‌دار در خاورمیانه کاهش قیمت نفت را محدود کند.

هفته گذشته، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) پیش‌بینی رشد تقاضای نفت در سال 2024 را به سمت پایین اصلاح کرد و پیش‌بینی کرد که تقاضای جهانی نفت در سال جاری به میزان 1.22 میلیون بشکه در روز رشد کند که به طور قابل توجهی کمتر از پیش‌بینی اوپک 2.25 میلیون بشکه در روز است. نگرانی ها در مورد کاهش تقاضای جهانی به فشار نزولی بر قیمت نفت خام کمک می کند.

در مقابل، انتظار می رود تشدید درگیری ژئوپلیتیکی در خاورمیانه از قیمت نفت حمایت کند و به طور بالقوه روند نزولی را متعادل کند. رویدادهای اخیر شامل حملات اسرائیل در لبنان و تعهد به ادامه حملات در غزه، به ویژه هدف قرار دادن شهر جنوبی رفح است. علاوه بر این، روز دوشنبه، شبه نظامیان حوثی به یک کشتی تجاری دیگر در تنگه باب المندب حمله کردند و خدمه کشتی را رها کردند.

معامله گران نفت از نزدیک رویدادهای کلیدی، از جمله انتشار تغییرات سهام نفت خام EIA و سهام هفتگی نفت خام API در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه را زیر نظر دارند. صورتجلسه FOMC که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است، نکته برجسته ای خواهد بود که بینشی در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره و موضع سیاست فعلی فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) ارائه می دهد. با توجه به اینکه قیمت نفت رابطه مستقیمی با ارزش دلار آمریکا دارد، این رویداد احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر قیمت نفت خواهند داشت و معامله‌گران بر اساس داده‌ها و تحولات بازار به دنبال فرصت‌های معاملاتی خواهند بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس