اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا نزدیک به یک هفته به بالاترین حد خود می‌رسد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) روز چهارشنبه برای پنجمین روز متوالی شیب مثبت خود را حفظ کرده و در حال حاضر در حدود سطح 2030 دلار معامله می شود که نشان دهنده بالاترین سطح یک هفته ای است که در روز گذشته ثبت شده است. این سطح با میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) مصادف است و انتظار می رود به عنوان یک نقطه محوری عمل کند. معامله گران مشتاقانه منتظر جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در طول سشن ایالات متحده هستند. پیش‌بینی می‌شود که این “دقایق(Minutes)” بینشی در مورد مسیر کاهش نرخ فدرال رزرو (Fed) ارائه دهد، بر پویایی کوتاه‌مدت دلار آمریکا (USD) تأثیر بگذارد و به طور بالقوه انگیزه جهت‌گیری جدیدی برای طلای بدون بازده ارائه کند.

احساسات غالب حاکی از اجماع فزاینده ای است که فدرال رزرو تا اواسط سال 2024 نرخ بهره را کاهش خواهد داد و به وضعیت رکود افزایشی دلار کمک می کند که از روز سه شنبه نزدیک به پایین ترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته است. این سناریو به عنوان یک باد موافق برای قیمت طلا عمل می کند. علاوه بر این، خطرات ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری‌ها در خاورمیانه و جنگ روسیه و اوکراین همچنان به حمایت از فلز گرانبها به عنوان پناهگاه امن ادامه می‌دهد.

علیرغم این عوامل، خوش بینی اخیر ناشی از امید به محرک های اضافی از سوی چین برای تقویت رشد جهانی و افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ممکن است معامله گران را از شروع موقعیت های صعودی جدید در جفت XAU/USD محدود کند. تأثیر متقابل این عوامل احتمالاً در کوتاه مدت به پویایی قیمت طلا شکل خواهد داد.

سرخط خبرهای طلا

چندین عامل حمایت کننده در صعود مداوم قیمت طلا به سمت اوج یک هفته ای و سد میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در جلسه آسیایی در روز چهارشنبه کمک می کنند. جو بازار منعکس کننده انتظارات مربوط به چهار 25 واحد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال 2024 است که از ژوئن شروع می شود. این پیش بینی بر دلار آمریکا سنگینی می کند و از فلز گرانبها حمایت می کند.

نگرانی سرمایه گذاران در مورد خطر تشدید بیشتر تنش ها در خاورمیانه به دنبال یک سری حملات به کشتیرانی در دریای سرخ توسط حوثی ها در یمن وجود دارد. علاوه بر این، هفته گذشته مقامات آمریکایی اعلام کردند که روسیه در حال توسعه یک سلاح هسته‌ای ضد ماهواره مبتنی بر فضا است، در حالی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مخالفت مسکو را با استقرار سلاح‌های هسته‌ای در فضا ابراز کرد. ایالات متحده قصد دارد روز جمعه بسته تحریمی بزرگی را علیه روسیه اعلام کند و رئیس جمهور پوتین را به خاطر جنگ دو ساله در اوکراین پاسخگو کند.

علاوه بر این، بانک خلق چین کاهش ۲۵ واحدی را در نرخ اصلی وام پنج ساله اعمال کرده است که قابل توجه ترین کاهش از زمان معرفی آن در سال ۲۰۱۹ است. هدف این اقدام حمایت از توسعه دهندگان املاک و مستغلات و تقویت رشد اقتصادی است.

در حالی که بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده به راحتی بالای 4 درصد باقی مانده است، معامله گران مشتاقانه منتظر صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای سرنخ های تازه در مورد مسیر کاهش نرخ هستند. سیگنال‌های هاوکیسی از سوی سیاست‌گذاران ممکن است این نگرانی را افزایش دهد که فدرال رزرو برای مدت طولانی نرخ‌های بالاتر را حفظ خواهد کرد و به طور بالقوه دلار آمریکا را تقویت می‌کند و چالش‌هایی را برای XAU/USD ایجاد می‌کند.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، قدرت پایدار و پذیرش بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) به عنوان بستری برای تمدید بهبود اخیر از منطقه 1984 دلاری، که نشان دهنده پایین ترین سطح دو ماهه هفته گذشته است، در نظر گرفته می شود. کشش مثبت در نوسانگرها در نمودار روزانه نشان می دهد که قیمت طلا ممکن است حرکت مثبت خود را به سمت یک مانع میانی در اطراف منطقه 2044-2045 دلار با پتانسیل رسیدن به منطقه عرضه 2065 دلار سرعت بخشد.

در مقابل، منطقه 2016-2015 دلاری به عنوان یک منطقه حمایتی بالقوه است که می تواند از نزولی فوری محافظت کند، و به دنبال آن SMA 100 روزه که در حال حاضر درست زیر علامت روانی 2000 دلار قرار دارد، شناسایی می شود. اگر فروش متوالی وجود داشته باشد که منجر به شکست بعدی به زیر منطقه 1984 دلاری (پایین ترین سطح ماهانه) شود، می تواند باعث حرکت نزولی بیشتر شود. در چنین سناریویی، کاهش بعدی این پتانسیل را دارد که قیمت طلا را به سطح حمایتی حیاتی نزدیک به SMA 200 روزه در اطراف منطقه 1965 دلار کاهش دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 2 اسفند
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 1 اسفند
Https://Tejaratafarin.Com/Technical-Analysis/Technical-Analysis-Xau-Usd/Chart
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس