دلار آمریکا به نزدیک پایین‌ترین سطح حد چند هفته‌ای افت کرد و به دنبال انگیزه تازه‌ای پس از جلسه امروز فدرال رزرو است

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) در جریان معاملات آسیایی روز چهارشنبه تحت فشار فروش قرار گرفته است و نزدیک به پایین ترین سطح خود در سه هفته اخیر معامله می شود، روندی که از روز گذشته آغاز شد. شاخص دلار (DXY)، که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، زیر مرز 104.00 باقی مانده است، و معامله گران مشتاقانه منتظر انتشار کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) هستند تا بینشی برای جهت گیری جدید به دست آورند.

سرمایه گذاران به دنبال سیگنال های جدید در مورد رویکرد فدرال رزرو (Fedd) برای کاهش بالقوه نرخ هستند، عاملی حیاتی که مسیر کوتاه مدت دلار را شکل می دهد. احساسات غالب حاکی از اجماع فزاینده ای است مبنی بر اینکه بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است تا اواسط سال 2024 سیاست های پولی خود را با پیش بینی کاهش چهار 25 واحدی (bps) نرخ بهره تا پایان سال آغاز کند. این پیش بینی به تضعیف گرینبک کمک می کند.

با این وجود، سرمایه‌گذاران احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش داده‌اند، زیرا نشانه‌هایی از اقتصاد قوی ایالات متحده و اظهارنظرهای تندروانه اعضای بانفوذ FOMC دیده شده است. افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، همراه با لحن محتاطانه در بازارهای سهام، ممکن است پشتوانه ای برای دلار امن فراهم کند و به طور بالقوه کاهش بیشتر دلار را محدود کند.

در حالی که واکنش اولیه بازار به تصمیم بانک خلق چین (PBoC) در روز سه‌شنبه مبنی بر کاهش نرخ وام پنج ساله به میزان 25 واحد کوتاه مدت بود، تنش‌های ژئوپلیتیکی مداوم در حال شکل دادن به پویایی بازار هستند. حملات مداوم حوثی ها در یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ خطر تشدید تنش نظامی بیشتر در خاورمیانه را افزایش داده است.

علاوه بر این، اعلام بسته تحریمی بزرگ علیه روسیه توسط آمریکا در روز جمعه، در واکنش به جنگ دو ساله اوکراین، بر ابهامات ژئوپلیتیکی افزوده است. DXY انعطاف پذیری زیر میانگین متحرک 100 روزه (SMA) را نشان داده است و این موضوع اعلام می کند که قبل از قرار گرفتن در موقعیت برای تمدید عقب نشینی از بالاترین سطح سه ماهه هفته گذشته احتیاط کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید