اخبار فارکس

قیمت نفت خام در روز تعطیلی بازار امریکا کمی کاهش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام در خلال فعالیت‌های معاملاتی ضعیف به دلیل تعطیلات روز رئیس‌جمهور در ایالات متحده، احتمالاً به دلیل اصلاح فنی، کمی کاهش یافته است. قیمت Brent در ساعات معاملات آسیایی روز دوشنبه به حدود 82.78 دلار در هر بشکه کاهش یافت. علاوه بر این، انتظار می رود فعالان بازار پس از بازگشت از تعطیلات یک هفته ای، شرایط تقاضا در چین را از نزدیک زیر نظر داشته باشند.

قیمت نفت خام در بحبوحه انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) نرخ بهره فعلی خود را پس از داده های پیچیده هفته قبل حفظ خواهد کرد، با چالش هایی روبرو می شود. افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده همراه با کاهش خرده‌فروشی، این احساس را در بازار تقویت کرده است که فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره در مارس و می خودداری خواهد کرد. CME FedWatch Tool تقریباً 52 درصد احتمال کاهش 25 واحد پایه (bps) نرخ را در ژوئن نشان می دهد.

تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به دنبال حمله نظامی اسرائیل به دومین بیمارستان بزرگ غزه ادامه دارد و به گفته آژانس بهداشت عمومی سازمان ملل متحد باعث توقف فعالیت آن شده است. اسرائیل از احتمال اقدام نظامی بیشتر در شهر جنوبی غزه خبر داده است. علاوه بر این، جنگجویان حوثی به یک کشتی نفتی به مقصد هند حمله کردند.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در آخرین گزارش ماهانه خود از بازار نفت، پیش‌بینی رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2024 را به سمت پایین اصلاح کرد. کاهش رشد تقاضای جهانی نفت تا حدی به تحولات چین نسبت داده می شود.

این گزارش به تشدید توازن بازار نفت در ماه ژانویه اشاره می کند که عمدتاً به دلیل اختلالات عرضه در ایالات متحده و کانادا است. با وجود کاهش مداوم تولید توسط کشورهای اوپک پلاس، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی می‌کند که ذخایر نفت در سه ماهه اول سال افزایش کمی داشته باشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس