اخبار فارکس

قیمت نفت خام در بحبوحه ضعف دلار آمریکا و اتفاقات ژئوپلیتیکی به بالای 82 دلار بازگشت

TJS BP oil and gas

در روز جمعه، قیمت نفت خام برنت تقریباً 82.81 دلار معامله می شود. افزایش قیمت نفت به داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده ضعیف‌تر از حد انتظار نسبت داده می‌شود و این خوش‌بینی را تقویت می‌کند که فدرال رزرو (Fed) ممکن است کاهش نرخ بهره را در ماه‌های آینده آغاز کند.

گزارش خرده‌فروشی ایالات متحده برای ژانویه در روز پنج‌شنبه نشان داد که 0.8 درصد کاهش ماهانه در مقایسه با 0.4 درصد افزایش ماه قبل و کاهش 0.1 درصدی توافق بازار کاهش یافته است. پیش‌بینی کاهش نرخ‌های بهره باعث افزایش قیمت نفت شده است که منجر به افزایش تقاضا شده است زیرا هزینه‌های پایین‌تر باعث تحریک فعالیت‌های اقتصادی می‌شود.

به طور همزمان، تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به سیر صعودی قیمت نفت خام کمک می‌کند. اختلال در عرضه نفت خام ناشی از حملات هوایی گسترده و مرگبار اسرائیل در جنوب لبنان در روز چهارشنبه، در پاسخ به حمله موشکی مرگبار به شمال اسرائیل است. تهدید به اقدام نظامی بیشتر توسط اسرائیل در لبنان لایه دیگری از عدم اطمینان را اضافه می کند.

با این حال، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) مازاد نفت خام را در سال 2024 پیش‌بینی می‌کند و سرعت کمتری برای رشد مصرف جهانی نفت در +1.2 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) در مقایسه با سال قبل پیش‌بینی می‌کند. این چشم انداز ممکن است به عنوان یک عامل محدود کننده برای پتانسیل صعودی قیمت نفت خام عمل کند.

معامله گران نفت به دقت شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) را برای ژانویه در روز جمعه، و سخنرانی های بار و دالی فدرال رزرو در اواخر روز را زیر نظر دارند. این رویدادها این پتانسیل را دارند که به طور قابل توجهی بر قیمت نفت خام بر اساس دلار آمریکا تأثیر بگذارند و فرصت‌های معاملاتی را بر اساس واکنش‌های بازار به داده‌ها و تفسیر فراهم کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس