اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – طلا در پیدا کردن تقاضا با مشکل روبرو شده است

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) با نزدیک شدن به معاملات روز پنجشنبه اروپا، به تثبیت خود در زیر سطح روانی کلیدی 2000 دلار ادامه می دهد. قیمت اونس جهانی طلا نزدیک به کمترین میزان در دو ماه گذشته است که در روز گذشته ثبت شده است. احساسات غالب بر بازار، مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) نرخ های بهره بالاتری را برای مدت طولانی حفظ خواهد کرد توسط داده های تورم آمریکا تقویت شده است، و به عنوان مانعی برای این فلز گرانبهای بدون بازده عمل می کند.

با این حال، دلار آمریکا فاقد اعتقاد صعودی قوی است زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کاهشی اصلاحی را تجربه می کند. با وجود این، نگرانی‌ها در مورد خطرات ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری‌ها در خاورمیانه تا حدودی از قیمت طلا حمایت می‌کند و باعث می‌شود قبل از ورود به موقعیت‌های نزولی جدید احتیاط کنیم. با نگاهی به آینده، معامله گران بر تقویم اقتصادی ایالات متحده متمرکز شده اند، از جمله شاخص تولید امپایر استیت، خرده فروشی ماهانه، شاخص تولید فیلی فدرال رزرو، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی و تولید صنعتی. علاوه بر این، حرکت در بازده اوراق قرضه ایالات متحده بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد و به تغییرات احتمالی XAU/USD کمک می کند.

سرخط خبرهای طلا

ارقام قوی‌تر از حد انتظار تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده، سرمایه‌گذاران را به کاهش انتظارات برای کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو، حمایت از دلار آمریکا و مهار صعودی برای قیمت غیربازده طلا، سوق داده است. قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو دیگر با کاهش نرخ در ماه مارس قیمتی ندارند و حاکی از احتمال تقریباً 80 درصدی کاهش در نشست ژوئن است، با پیش بینی ها برای سه کاهش 25 واحدی نرخ تا پایان سال جاری، که نسبت به پنج دو هفته قبل کاهش یافته است.

بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پس از اظهارات آستین گولزبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، کاهش بیشتری پیدا کرد، که نشان می دهد قبل از اجرای کاهش نرخ باید احتیاط کنید. گولزبی نشان داد که حتی اگر افزایش قیمت در ایالات متحده در چند ماه آینده کمی بیشتر از حد انتظار باشد، مسیر فدرال رزرو به سمت دستیابی به هدف تورم 2 درصدی خود در مسیر باقی خواهد ماند.

با وجود این عوامل محدود کننده دلار آمریکا، تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، از جمله حملات هوایی اسرائیل در لبنان و مذاکرات مداوم برای آتش‌بس بین اسرائیل و حماس در غزه، تا حدی از پناهگاه امن XAU/USD حمایت می‌کند و به محدود کردن مسیر نزولی طلا کمک می‌کند.

امروز در جلسه آمریکای شمالی، ارقام خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه ژانویه منتشر می‌شود که برآوردهای اجماع حاکی از کاهش 0.1 درصدی در مقایسه با نرخ ثابت در ماه گذشته است. تقویم اقتصادی همچنین شامل شاخص تولید امپایر استیت، شاخص تولید فیلی فدرال رزرو، ادعای بیکاری اولیه هفتگی و داده های تولید صنعتی است.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، معامله گران نزولی باید منتظر تایید با حرکت پایدار زیر میانگین متحرک 100 روزه (SMA) قبل از در نظر گرفتن موقعیت های نزولی اضافی باشند. با توجه به اینکه نوسانگرها در نمودار روزانه عمیقاً در قلمرو منفی قرار دارند، احتمال تشدید کاهش قیمت طلا به سمت حمایت بحرانی 200 روزه SMA وجود دارد که در اطراف سطح 1965 دلار قرار دارد. شکست متقاعد کننده به زیر این سطح می‌تواند در را برای نزول بیشتر باز کند و منطقه حمایتی میانی را در حدود 1952-1950 دلار هدف قرار دهد و به طور بالقوه منجر به کاهش به سمت پایین‌ترین سطح نوامبر 2023، تقریباً در منطقه 1932-1931 دلار شود.

برعکس، هر تلاشی برای بازیابی بیش از مرز 2000 دلار احتمالاً با مقاومت قوی در منطقه 2011-2012 دلار روبرو خواهد شد. با این حال، ادامه خرید مداوم، که منجر به افزایش قدرت فراتر از سطح 2015 دلار می شود، ممکن است باعث افزایش کوتاه مدت شود و قیمت طلا را به سمت SMA 50 روزه که در حال حاضر در حدود 2030 دلار قرار دارد، سوق دهد. SMA 50 روزه تبدیل به یک نقطه محوری حیاتی می شود و در صورت پیشی گرفتن قاطعانه، می تواند زمینه را برای سودهای اضافی فراتر از مانع میانی 2044-2045 دلار فراهم کند و منطقه عرضه 2065 دلار را هدف قرار دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 26 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس