عقب نشینی قیمت نفت از اوج ماهانه – نفت خام در نرخ 81.25 دلار همچنان آسیب پذیر است

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام همچنان به عقب نشینی ادامه می دهد و در روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی کاهش یافت. این کالا در حال حاضر حول محور 81.25 دلار در سشن آسیایی در نوسان است و پس از عقب نشینی از نرخ 84.00 دلار که یک اوج ماهانه تازه بود، نزدیک به پایین ترین سطح هفتگی است.

افزایش قابل توجه ذخایر نفت خام ایالات متحده، فراتر از انتظارات بازار، بر چشم انداز این کالا سایه افکنده است. اداره اطلاعات انرژی (EIA) از افزایش حدود 12 میلیون بشکه ای برای هفته منتهی به 9 فوریه خبر داد که به ویژه از پیش بینی ها پیشی گرفت. این افزایش در کنار کاهش بهره برداری از پالایشگاه ها به پایین ترین سطح از دسامبر 2022 رخ داد.

علیرغم گزارش ماهانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که حاکی از افزایش پیش بینی شده تقاضای جهانی نفت به میزان 2.25 میلیون بشکه در روز در سال 2024 و 1.85 میلیون بشکه در روز در سال 2025 است، احساسات صعودی همچنان ضعیف است. علاوه بر این، تنش‌های تازه در خاورمیانه، با حملات هوایی اسرائیل در لبنان به عنوان پاسخی به موشک شلیک شده به شمال اسرائیل، نتوانسته است از قیمت نفت خام حمایت کند و به نفع معامله گران نزولی است.

فقدان علاقه خرید در میان این تحولات از احتمال کاهش بیشتر قیمت نفت حمایت می کند. فعالان بازار اکنون توجه خود را به تقویم اقتصادی ایالات متحده معطوف کرده‌اند که شامل انتشار شاخص تولید امپایر استیت، ارقام ماهانه خرده‌فروشی، شاخص تولید فیلی فدرال رزرو، و ادعاهای معمول هفتگی اولیه بیکاری است. این داده ها ممکن است بر نوسانات دلار آمریکا (USD) در اواخر جلسه اولیه آمریکای شمالی تأثیر بگذارد و فرصت های کوتاه مدتی را برای معامله گران در بازار نفت خام فراهم کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید