اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا نزدیک به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر همچنان آسیب‌پذیر است

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) به تثبیت و حرکات خود ادامه می‌دهد و در زیر مرز روانی 2000 دلار باقی مانده و با شروع معاملات اروپا در روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح دو ماهه خود رسیده است. انتشار گزارش قوی‌تر از حد انتظار تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده در سه‌شنبه گذشته به این گمانه‌زنی منجر شد که فدرال رزرو (Fed) هرگونه کاهش نرخ بهره را تا جلسه سیاست ژوئن به تعویق خواهد انداخت. این حدس و گمان از بازدهی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند و جذابیت فلز گرانبهای بدون بازده را کم می کند.

با این وجود ، عقب نشینی اندک دلار آمریکا (USD) از بالاترین سطح خود از 14 نوامبر که به روز گذشته رسیده بود، تا حدودی از قیمت طلا حمایت می کند. علاوه بر این، تغییر در تمایل به ریسک، که با کاهش قابل توجه در بازارهای سهام جهانی نشان داده شده است، به طلای امن کمک می کند تا بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه (SMA) حفظ شود. با این حال، پس‌زمینه کلی بنیادی نشان می‌دهد که جهت غالب برای XAU/USD به سمت پایین متمایل می‌شود.

سرخط خبرهای طلا

انتشار داده های تورم آمریکا در روز سه شنبه انتظارات برای کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش داد و به فشار مداوم بر قیمت بدون بازده طلا کمک کرد. اداره آمار کار افزایش 0.3 درصدی را در سرفصل شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه ژانویه گزارش داد که نرخ سالانه را نسبت به 3.4 درصد در دسامبر به 3.1 درصد کاهش داد و از انتظارات فراتر رفت.

علاوه بر این، CPI اصلی، به استثنای قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، از برآوردهای اجماع فراتر رفت و با افزایش 3.9 درصدی دسامبر مطابقت داشت. با توجه به داده‌های قوی اقتصاد کلان اخیر ایالات متحده، تورم مصرف‌کننده همچنان بالاست که انگیزه کمی برای فدرال رزرو برای اجرای شتابزده کاهش نرخ بهره ایجاد می‌کند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، احتمال کاهش نرخ بهره در آوریل کمی بیش از 35 درصد وجود دارد و انتظارات به سمت تعلیق فدرال رزرو تا جلسه سیاست ژوئن ژوئن متمایل است. این انتظارات به افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده به بالاترین سطح خود از اول دسامبر تا کنون کمک می کند و به عنوان یک باد موافق برای دلار آمریکا عمل می کند.

نگرانی‌های مجدد در مورد یک دوره طولانی مدت نرخ‌های بهره بالاتر، اشتهای سرمایه‌گذاران را برای دارایی‌های پرریسک‌تر کاهش می‌دهد و به XAU/USD در دفاع از حمایت میانگین متحرک 100 روزه (SMA) کمک می‌کند.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، اگر فشار فروش کمتر از محدوده 1990 تا 1988 دلار (که با میانگین متحرک ساده 100 روزه یا SMA مشخص می شود) ادامه یابد، می تواند حمایت مهم 200 روزه SMA را که در حدود سطح 1965 دلار قرار دارد، نشان دهد. یک شکست متقاعد کننده در زیر این سطح ممکن است به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران نزولی عمل کند و به طور بالقوه منجر به کاهش بیشتر در کوتاه مدت شود. در چنین سناریویی، قیمت طلا ممکن است پیش از نزول بالقوه به پایین‌ترین حد نوامبر 2023، تقریباً در محدوده 1،932 تا 1،931 دلار، حمایت متوسطی در نزدیکی منطقه 1952-1950 دلار پیدا کند.

از سوی دیگر، هر گونه تلاش برای بازیابی بیش از مرز 2000 دلار احتمالاً با مقاومت قوی در منطقه 2011-2012 دلار روبرو خواهد شد. اگر خرید بعدی رخ دهد و قیمت را به بالای سطح 2,015 دلار برساند، می‌تواند باعث افزایش کوتاه مدت شود و به طور بالقوه قیمت طلا را به سمت SMA 50 روزه که در منطقه 2030 دلار قرار دارد، افزایش دهد. SMA 50 روزه تبدیل به یک نقطه محوری کلیدی می شود، و اگر به طور قانع کننده ای از آن فراتر رود، ممکن است در را برای سودهای اضافی فراتر از مانع میانی 2,044-2,045 دلار، با هدف بالقوه در منطقه عرضه 2065 دلار باز کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین -  نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 25 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس