اخبار فارکس

قیمت نفت خام علیرغم نگرانی های اوپک، افزایش ذخایر و فشارهای تورمی مقاومت نشان می دهد

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت در آستانه ادامه روند صعودی خود قرار دارد و در معاملات روز چهارشنبه آسیا در حدود 82.64 دلار در هر بشکه در نوسان است. علیرغم مواجهه با چالش ها، نفت خام توانسته از زیان های روزانه خود خارج شود.

تحلیلگران ANZ کاهش قیمت نفت را تا حدی به نگرانی در مورد سطح عرضه اعضای اوپک نسبت می دهند. آخرین گزارش ماهانه بازار نفت اوپک نگرانی‌ها را در مورد تعهد این گروه به کاهش تولید اخیر افزایش می‌دهد، در حالی که تنها کویت و الجزایر سهم خود را اجرا می‌کنند، تولید عراق از سهمیه توافق شده فراتر رفته است.

علاوه بر این، پس از گزارش موسسه نفت آمریکا (API) مبنی بر افزایش قابل توجه ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت خام با مقاومت مواجه شد. گزارش API Weekly Crude Oil Stock نشان می دهد که برای هفته منتهی به 5 فوریه 8.52 میلیون بشکه افزایش یافته است که از افزایش 2.6 میلیون بشکه ای پیش بینی شده فراتر رفته است.

افزایش غیرمنتظره داده‌های تورم آمریکا فشار نزولی بر قیمت نفت وارد می‌کند و احتمال افزایش طولانی مدت نرخ‌های بهره در ایالات متحده را نشان می‌دهد و در نتیجه تقاضای بازار را سرکوب می‌کند.

در ماه ژانویه، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) از انتظارات 3.1 درصد فراتر رفت، که اندکی کمتر از نرخ قبلی 3.4 درصد بود. علاوه بر این، تورم ماهانه بر خلاف انتظار 0.2 درصد، 0.3 درصد افزایش یافت.

شاخص CPI اصلی ایالات متحده (سالانه) در سطح 3.9٪ ثابت ماند و انتظارات برای کاهش به 3.7٪ در ژانویه را به چالش کشید. علاوه بر این، تورم اصلی ایالات متحده (MoM) 0.4٪ افزایش یافت که از رقم بدون تغییر 0.3٪ در ژانویه پیشی گرفت.

سرمایه گذاران اکنون مشتاقانه منتظر انتشار داده های تغییر ذخایر نفت خام اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده برای هفته منتهی به 9 فوریه هستند و پیش بینی می کنند که ذخایر نفت خام و مشتقات آن در ایالات متحده کاهش یابد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس