اخبار فارکس

با حمله حوثی ها به یک کشتی عازم به ایران، قیمت نفت مجدد افزایش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام به روند صعودی خود که از 5 فوریه آغاز شده، ادامه می‌دهد. این روند صعودی ناشی از تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه است. قیمت نفت خام در معاملات روز سه شنبه آسیا به 82.14 دلار در هر بشکه رسید. رویدادهای اخیر شامل شلیک موشک های حوثی های یمن به سمت کشتی عازم بندری در ایران است که منجر به خسارات جزئی شد اما خدمه آن آسیبی ندیدند.

اسرائیل روز دوشنبه حملات هوایی را در شهر رفح در جنوب غزه انجام داد و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم پس از رد پیشنهاد آتش بس از سوی حماس، تمایل خود را برای تشدید عملیات نظامی ابراز کرد. با این حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده نسبت به حمله زمینی به رفح بدون برنامه معتبر برای امنیت غیرنظامیان هشدار داد. حماس نسبت به عواقب احتمالی آزادی گروگان ها در آینده هشدار داد. گفتگوهای دیپلماتیک در بیروت حاکی از پیشرفت در جهت کاهش تنش بین اسرائیل و حماس است.

عدم اطمینان در مورد تقاضا، تحت تأثیر نرخ های بهره بالاتر، افزایش قیمت نفت خام را محدود می کند. انتظار می رود فدرال رزرو (Fed) به دلیل نگرانی از فشارهای تورمی، از کاهش نرخ بهره در ماه مارس اجتناب کند. آشفتگی در اقتصاد چین به عنوان بزرگترین واردکننده نفت نیز می تواند بر قیمت نفت تاثیر بگذارد.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) پیش بینی می کند که تولید نفت از مناطق تولیدکننده نفت شیل در ایالات متحده به 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه مارس نزدیک به 20000 بشکه در روز افزایش یابد و به بالاترین حد در چهار ماه گذشته برسد.

معامله گران به دقت گزارش ماهانه بازار نفت اوپک (MOMR) را که قرار است روز سه شنبه منتشر شود، زیر نظر دارند. این گزارش به موضوعات مهمی می‌پردازد که بر بازار جهانی نفت تأثیر می‌گذارند و بینشی از تحولات بازار نفت خام ارائه می‌دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس