اخبار فارکس

اونس طلا قبل از گزارش تورم ایالات متحده به نزول خود ادامه می دهد

XAUUSD TJA GOLD

روند نزولی قیمت طلا که از 7 ژانویه آغاز شده است، با نزدیک شدن به 2020 دلار در هر اونس در سشن آسیایی روز سه شنبه ادامه یافت. این کاهش به دلیل تقویت دلار آمریکا برای دومین جلسه متوالی است که با کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا قبل از انتشار داده های تورم ایالات متحده در روز سه شنبه، حمایت می شود.

نگرانی در مورد فشارهای تورمی در ایالات متحده این انتظار را ایجاد کرده است که فدرال رزرو (Fed) از کاهش نرخ بهره در نشست ماه مارس خودداری کند. این چشم انداز جذابیت دارایی های بدون بازده مانند طلا را کاهش می دهد. بازار در حال حاضر تنها با احتمال 14 درصد کاهش نرخ توسط فدرال رزرو در ماه مارس قیمت گذاری می کند، اما احتمال کاهش نرخ بهره در نشست ماه مه حدود 60 درصد برآورد می شود.

لوری کی لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس اخیراً اشاره کرد که نیازی فوری به کاهش نرخ بهره وجود ندارد. با این وجود او به “پیشرفت قابل توجه” در مهار تورم اذعان کرد، او بر اهمیت به دست آوردن شواهد اضافی برای اطمینان از پایداری این پیشرفت تاکید کرد.

قیمت طلا به دلیل افزایش تقاضا برای دلار آمریکا در بحبوحه تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه تحت فشار نزولی قرار گرفته است. بنا به گزارش مقامات، حوثی ها در یمن موشک‌هایی را به سمت یک کشتی عازم بندری در ایران پرتاب کردند که به گفته مقامات، آسیب جزئی به کشتی وارد کرد اما به خدمه آن آسیبی وارد نشد.

اسرائیل روز دوشنبه یک سری حملات هوایی به شهر رفح در جنوب غزه انجام داد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه پس از رد پیشنهاد آتش بس از سوی حماس، قصد خود را برای تشدید عملیات نظامی در رفح ابراز کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس