اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – معامله گران طلا قبل از گزارش تورم در ایالات متحده در روز سه شنبه ریسک نمی کنند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در حالی که معاملات روز دوشنبه اروپا آغاز می شود، به حرکت محدود تلفیقی خود ادامه می دهد و درست بالاتر از پایین ترین سطح ماهانه هفته گذشته قرار گرفته است. احساسات غالب این احتمال را تأیید می کند که فدرال رزرو (Fed) به دلیل قدرت پایدار اقتصاد ایالات متحده، نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی حفظ کند. این موضع از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند. همراه با احساسات صعودی غالب در بازارهای سهام، این عوامل به عنوان باد مخالف مهمی برای فلز گرانبهای امن عمل می کنند.

با وجود این، عدم قطعیت پیرامون زمان و سرعت تعدیل‌های بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو مانع از جذب دلار آمریکا (USD) می‌شود. این به نوبه خود باعث حمایت از قیمت طلا می شود. معامله گران احتیاط نشان می دهند و از انجام حرکات تهاجمی خودداری می کنند و تصمیم می گیرند منتظر انتشار ارقام آتی تورم مصرف کننده در ایالات متحده باشند که برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده است. انتظار می رود این ارقام بینش هایی را در مورد تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو ارائه دهد، نقشی اساسی در شکل دادن به پویایی کوتاه مدت قیمت دلار و ارائه یک کاتالیزور جهت دار جدید برای کالای بدون بازده داشته باشد.

سرخط خبرهای طلا

این احساس غالب مبنی بر اینکه فدرال رزرو به دلیل قدرت پایدار اقتصاد ایالات متحده، نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی حفظ خواهد کرد، مانع از افزایش قیمت اونس جهانی طلا شده است. علاوه بر این، اظهارات اخیر تندروانه اعضای بانفوذ کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) سرمایه گذاران را بر آن داشته تا انتظارات خود را برای کاهش زودهنگام و تهاجمی نرخ بهره در سال جاری کاهش دهند.

لوری لوگان، رئیس بانک فدرال فدرال دالاس، در اظهارات روز جمعه، بر عدم فوریت در کاهش نرخ بهره تاکید کرد و نیاز به شواهد بیشتر در مورد تورم را برای تایید دوام پیشرفت اعلام کرد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، نگرانی خود را در مورد تورم بالا طولانی مدت ابراز کرد، اما اشاره کرد که ایالات متحده در مسیری به سمت فعالیت اقتصادی پیش از همه گیری قرار دارد.

در روز جمعه، بازنگری‌های سالانه وزارت کار نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه اکتبر و نوامبر کمی بالاتر از آنچه در ابتدا گزارش شده بود، بالاتر بود. با وجود این، دلار آمریکا در میان عدم قطعیت ها در مورد زمان و سرعت کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری با چالش هایی برای به دست آوردن کشش قابل توجه مواجه است.

معامله گران با احتیاط، ترجیح می دهند در حاشیه باقی بمانند و منتظر انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده در روز سه شنبه برای بینش در مورد موضع فدرال رزرو قبل از انجام شرط بندی های جهت دار هستند. کاهش قیمت محدود به محدوده در اولین روز هفته نیز تحت تأثیر حجم معاملات نسبتاً ناچیز به دلیل تعطیلات در ژاپن و چین است.

در تحولی در خاورمیانه، ارتش اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که به یک سری حملات در جنوب غزه پایان داده است و نگرانی ها در مورد گسترش درگیری اسرائیل و فلسطین در سراسر منطقه را کاهش داده است.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، انتظار می رود که نوسان پایین اخیر، که در حدود 2015 دلار قرار دارد، به عنوان حمایت فوری عمل کند و قبل از نزدیک شدن به سطح قابل توجه روانی 2000 دلار، از خطرات نزولی بیشتر محافظت کند. با مشاهده حرکت منفی در نوسانگرهای نمودار روزانه، یک شکست قاطع به زیر آستانه 2000 دلار، نشان دهنده یک حرکت نزولی جدید است که به طور بالقوه منجر به کاهش قابل توجه قیمت طلا می شود. در چنین سناریویی، قیمت طلا ممکن است نزول خود را به سمت میانگین متحرک 100 روزه (SMA) در حدود 1988 دلار تسریع کند، با پتانسیل نزولی بیشتر که SMA حیاتی 200 روزه را در محدوده 1966-1965 دلار هدف قرار می دهد.

برعکس، SMA 50 روزه، که نزدیک به 2033 دلار قرار دارد، می تواند به عنوان یک مانع اولیه باشد و قبل از رسیدن به نوسان اخیر هفته گذشته، در محدوده 2044-2045 دلار، چالشی را ایجاد کند. فراتر از این سطح، توجه به منطقه 2065 دلاری معطوف می شود که نشان دهنده اوج ماهانه است. یک پیشرفت واضح و قاطع در این نقطه، چشم انداز نزولی کوتاه مدت را نفی می کند. متعاقباً، قیمت طلا ممکن است حرکت مثبتی را به دست آورد و با هدف رسیدن مجدد به قله ابتدای سال تا امروز (YTD) نزدیک به 2078-2079 دلار ثبت شده در ژانویه انجام شود. یک حرکت صعودی پایدار این پتانسیل را دارد که XAU/USD را به سمت مرز 2100 دلار سوق دهد و به سمت مانع مهم بعدی در اطراف منطقه 2120 دلار حرکت کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 23 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس