اخبار فارکس

قیمت نفت خام در تلاش برای حفظ روند صعودی چهار روزه

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام در تلاش است تا روند چهار روزه برد خود را متوقف نکند و در معاملات روز جمعه آسیا به حدود 81.53 دلار در هر بشکه رسیده است. در ساعات اولیه معاملات روز جمعه شاهد افزایش قیمت نفت خام به دلیل تشدید تنش ها در خاورمیانه بودیم. تشدید تنش ها به دنبال رد پیشنهاد آتش بس از سوی حماس توسط اسرائیل انجام شد که منجر به حملات هوایی اسرائیل به شهر مرزی رفح در جنوب شد. ایالات متحده به اسرائیل نسبت به حمله نظامی به رفح بدون برنامه ریزی دقیق هشدار داده و آن را یک “فاجعه” بالقوه می داند. کاخ سفید بر عدم تایید عملیات بزرگ در رفح بدون توجه به پناهندگان در این منطقه تاکید کرد. همزمان، هیئتی از حماس برای گفتگو با میانجی‌های مصری و قطری درباره آتش‌بس وارد قاهره شد.

تولیدکنندگان عمده سوخت ایالات متحده از انتظارات درآمد سه ماهه چهارم وال استریت فراتر رفتند و از حاشیه های پالایشی قوی و بهره وری عملیاتی سود بردند. این شرکت ها رشد سود بیشتری را در سال 2024 پیش بینی می کنند که ناشی از تقاضای جهانی است. Marathon Petroleum، Phillips 66 و Valero Energy رقم درآمد تعدیل شده ترکیبی را برای سال 2023 25.7 میلیارد دلار گزارش کردند.

تعهد روسیه به کاهش صادرات نفت خام تحت توافق اوپک پلاس به دلیل شرایط پیش بینی نشده با چالش هایی مواجه است. در ماه فوریه، آسیب‌های پیش‌بینی نشده ناشی از حملات پهپادها و نقص فنی در پالایشگاه‌ها، روسیه را مجبور کرد که از صادرات نفت خام خود که در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، فراتر رود.

بر اساس توافق اوپک پلاس، روسیه متعهد شده است تولید نفت خام خود را به 9.5 میلیون بشکه در روز محدود کند و به طور داوطلبانه صادرات نفت خام و سوخت را به ترتیب 300 هزار بشکه در روز و 200 هزار بشکه در روز در مقایسه با میانگین سطوح می تا ژوئن کاهش دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس