آتش بس احتمالی بین اسرائیل و غزه، شتاب صعودی قیمت نفت خام را کاهش داده است

اخبار نفت WTI - Brent

قیمت نفت خام پس از افزایش در دو جلسه گذشته در حال تثبیت است. در حال حاضر، قیمت نفت برنت در روز چهارشنبه در جلسه آسیایی حدود 78.80 دلار است. گزارش هفتگی سهام نفت خام موسسه نفت آمریکا (API) حاکی از بهبود نسبی است و نسبت به کاهش 2.5 میلیون بشکه ای قبلی 0.674 میلیون بشکه افزایش نشان می دهد. اگرچه این رقم کمتر از انتظار 2.133 میلیون بشکه برای هفته منتهی به 2 فوریه است، اما از قیمت نفت خام حمایت می کند. سرمایه گذاران امروز مشتاقانه منتظر انتشار گزارش انبارهای نفت خام اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) برای اطلاعات بیشتر در مورد بازار هستند.

افزایش قیمت نفت خام را می توان به تجدیدنظر اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در پیش بینی خود برای رشد تولید داخلی نفت در سال 2024 مرتبط دانست. این موسسه چشم اندازی صعودی تر برای قیمت نفت در نظر می گیرد.

بر اساس چشم انداز کوتاه مدت انرژی EIA (STEO)، انتظار می رود تولید نفت خام آمریکا در سال جاری به 13.21 میلیون بشکه در روز افزایش یابد. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که کل مصرف نفت در ایالات متحده در سال 2024 به 20.4 میلیون بشکه در روز و در سال 2025 به 20.5 میلیون بشکه در روز برسد.

پتانسیل آتش بس در درگیری اسرائیل و غزه، شتاب صعودی قیمت نفت خام را کاهش داده است. گزارش ها حاکی از آن است که حماس به طرح پیشنهادی آتش بس اسرائیل، ایالات متحده، قطر و مصر پاسخ داده است. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا قصد دارد روز چهارشنبه درباره واکنش حماس با مقامات اسرائیلی گفتگو کند. با این حال، رئیس جمهور جو بایدن همچنان در مورد احتمال موافقت اسرائیل با خواسته های حماس تردید دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید