اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – احساسات کلی در بازار به ضرر اونس جهانی طلا

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) به حرکت محدود و کاهش قیمت خود در روز سه‌شنبه در آسیا ادامه می‌دهد و ضررهای دو روز گذشته خود را تثبیت می‌کند تا در محدوده 2015 دلار حرکت کند و به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای خود برسد. سرمایه گذاران در حال تعدیل انتظارات خود برای تسهیل سیاست تهاجمی تر توسط فدرال رزرو (Fed) با توجه به داده های کلان قوی ایالات متحده هستند که نشان دهنده اقتصاد انعطاف پذیر امریکا است. این تعدیل انتظارات به عنوان یک باد مخالف برای فلز گرانبها تلقی می شود.

با وجود این، نگرانی های مداوم در مورد خطرات ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری ها در خاورمیانه و نگرانی ها در مورد کند شدن رشد در چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، تا حدی از جذابیت پناهگاه امن طلا حمایت می کند. علاوه بر این، عقب نشینی اندک در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده باعث افزایش سود در دلار آمریکا (USD) می شود که به محدود کردن حرکت نزولی برای XAU/USD کمک می کند.

احساسات کلی در بازار این است که فدرال رزرو برای مدت طولانی نرخ های بالاتر را حفظ خواهد کرد. این موضوع نشان می دهد که مسیر محتمل تر برای فلز گرانبها در حال حاضر به سمت نزول است. سرمایه گذاران به دقت عوامل مختلفی از جمله داده های اقتصادی، تحولات ژئوپلیتیکی و سیاست های بانک مرکزی را رصد می کنند تا مسیر آینده قیمت طلا را بسنجند.

سرخط خبرهای طلا

نگرانی‌های مداوم در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و رکود اقتصادی چین تا حدودی از قیمت امن طلا حمایت می‌کند.

روز دوشنبه، موسسه مدیریت عرضه (ISM) از شتاب در رشد بخش خدمات ایالات متحده در ماه ژانویه خبر داد که ناشی از افزایش سفارشات جدید است. شاخص PMI غیر تولیدی ISM ایالات متحده از 50.5 در دسامبر به 53.4 افزایش یافت. علاوه بر این، جزء فرعی قیمت‌های پرداخت شده به بالاترین حد خود در 11 ماه گذشته رسید.

این داده های مثبت اقتصادی، همراه با گزارش قوی مشاغل ایالات متحده در روز جمعه، این باور را تقویت می کند که اقتصاد ایالات متحده در وضعیت خوبی قرار دارد و احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مارس را کاهش می دهد. اظهارات هوککی از چندین مقام فدرال رزرو نشان می دهد که اولین کاهش نرخ ممکن است تا ماه مه یا ژوئن رخ ندهد و از افزایش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده حمایت کند.

بازده اوراق قرضه 2 ساله دولت آمریکا در روز دوشنبه به بالاترین حد یک ماهه رسید، در حالی که بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری آمریکا به راحتی بالای 4.0 درصد باقی ماند. دلار آمریکا همچنان قوی است و به بالاترین سطح خود در سه ماه اخیر نزدیک شده است، که ممکن است با توجه به وضعیت طلا به عنوان یک دارایی بدون بازده، افزایش قابل توجه آن را محدود کند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مصاحبه ای با 60 دقیقه CBS در روز یکشنبه اظهار داشت که بانک مرکزی می تواند در تصمیم گیری برای کاهش نرخ بهره صبور باشد. آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، هفت ماه گزارش تورم مثبت را تأیید کرد، اما در مورد زمان اولین کاهش نرخ بهره اظهار نظر نکرد.

طبق گزارش‌ها، شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی هویجین چین برنامه‌های خود را برای افزایش سرمایه‌گذاری در ETF سهام چین اعلام کرد و عزم خود را برای محافظت از عملکرد پایدار بازار ابراز کرد. این تحولات به پویایی پیچیده تأثیرگذار بر قیمت طلا در محیط فعلی بازار کمک می کند.

بررسی فنی XAU/USD

از نقطه نظر فنی، اگر فشار فروش ادامه یابد و طلا را به زیر محدوده 2012-2010 دلار برساند، می تواند سطح روانی 2000 دلار را نشان دهد. شکست متقاعد کننده به زیر 2000 دلار می تواند سیگنال جدیدی برای معامله گران نزولی در نظر گرفته شود و به طور بالقوه قیمت طلا را به حمایت از میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) در حدود 1984-1983 دلار برساند. سپس حرکت نزولی بیشتر می تواند SMA حیاتی 200 روزه را که در نزدیکی منطقه 1965 دلاری قرار دارد، به چالش بکشد.

در مقابل، اگر حرکت صعودی وجود داشته باشد و طلا از SMA 50 روزه در حدود 2,033 دلار فراتر رود، ممکن است با مقاومت در محدوده 2,054-2,055 دلار مواجه شود و پس از آن در منطقه 2,065 دلار قرار گیرد که نشان دهنده بالاترین نوسان هفته گذشته است. با معلق شدن نوسانگرهای نمودار روزانه در قلمرو مثبت، ادامه خرید می تواند قیمت طلا را به سمت منطقه 2078-2079 دلار سوق دهد و اوج سال تا به امروز در ژانویه را نشان دهد. یک حرکت صعودی بعدی می‌تواند به XAU/USD کمک کند تا سطح 2100 دلار را بازیابی کند.

سیگنال های روزانه تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس جهانی طلا

سیگنال های روزانه تجارت آفرین - نمودار روزانه اونس جهانی طلا
سیگنال های روزانه تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس جهانی طلا 17 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس