با وجود حملات هوایی آمریکا و انگلیس به حوثی‌های یمن قیمت نفت کاهش یافت

TJS BP oil and gas

روز دوشنبه، قیمت نفت خام (Brent) علیرغم تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، برای شکستن یک زنجیره باخت سه روزه تاکنون ناموفق بوده است. ایالات متحده و بریتانیا در آخر هفته حملات هوایی جدیدی را علیه گروه شبه نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن انجام دادند. علیرغم این تحولات، قیمت نفت که در حال حاضر در حدود 77.55 دلار در هر بشکه در جریان نشست آسیایی قرار دارد، نتوانست رشد روزانه خود را حفظ کند.

حملات هوایی اخیر پاسخی به حمله پهپادی بود که جان سه نظامی آمریکایی را در اردن گرفت. در تلافی، حوثی های یمن قصد خود را برای گسترش عملیات نظامی اعلام کردند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه هشدار داد که حملات هوایی آمریکا در خاورمیانه علیه شبه نظامیان مورد حمایت ایران تنها آغاز یک واکنش طولانی مدت است که امکان حمله به خاک ایران را باز می گذارد.

داده های شغلی قوی از ایالات متحده احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس را کاهش داده است. پتانسیل نرخ های بهره بالاتر خطر کند شدن رشد اقتصادی و کاهش تقاضای نفت در اقتصادهای بزرگ را به همراه دارد که به کاهش قیمت نفت خام کمک می کند.

انتظار می‌رود با نگاهی به سال‌های 2024 و 2025، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) با چالش مهمی روبرو شوند. این چالش از تلاش های اوپک پلاس برای محدود کردن عرضه جهانی از طریق سهمیه بندی سختگیرانه تولید در کشورهای عضو ناشی می شود. با این حال، نگرانی ها مبنی بر اینکه تولیدکنندگان غیراوپک، از جمله ایالات متحده، ممکن است از کاهش عرضه اوپک پلاس پیشی بگیرند، وجود دارد که منجر به مازاد عرضه بالقوه در بازارهای جهانی می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید