اخبار فارکستحلیل بیت کوین

گزارش امروز بیت کوین – 88 روز مانده تا هالوینگ و بیت کوین بدون روند معامله می شود

اخبار بیت کوین

بیت کوین (BTC) در روز پنجشنبه در یک الگوی جانبی در حدود 42000 دلار معامله می شود که نشان دهنده بهبودی جزئی پس از اصلاح قیمت هفته گذشته است. این بازگشت به دنبال اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده بود که اظهار داشت تورم همچنان “بسیار بالا” تلقی می شود و نشان داد که کاهش نرخ بهره در ماه مارس بعید است.

فعالان بازار با توجه به عدم وجود برنامه های فوری توسط فدرال رزرو برای اجرای سیاست های پولی تسهیل کننده، ابراز نگرانی می کنند. در صورت وقوع چنین سناریویی، بیت کوین (BTC) و سایر دارایی های پرریسک، ممکن است شاهد افزایش خروج سرمایه باشند.

اظهارات جروم پاول، همراه با پیش بینی ها در مورد رویداد هالوینگ آینده، به عنوان عوامل کلیدی موثر بر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت شناخته می شوند. با وجود عدم قطعیت ها، معیارهای فنی در حال حاضر چشم انداز صعودی کوتاه مدتی را برای قیمت بیت کوین ارائه می دهند.

سرخط خبرهای بیت کوین

بیت کوین روز چهارشنبه پس از اظهارات پاول رئیس فدرال رزرو مبنی بر بعید بودن کاهش نرخ بهره در ماه مارس، افت جزئی را تجربه کرد. این ارز دیجیتال در اوایل روز پنجشنبه به 42,148 دلار رسیده است.

رویداد هالوینگ بیت کوین که 88 روز دیگر با توجه به شمارش معکوس Nicehash باقی مانده است، یک کاتالیزور مهم برای قیمت این ارز دیجیتال در نظر گرفته می شود. الگوهای تاریخی رویدادهای نصف‌سازی قبلی نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین بلافاصله پس از نصف شدن کاهش می‌یابد و از 7 تا 30 درصد در عرض یک ماه متغیر است. متعاقباً، قیمت بیت کوین در عرض 12 تا 18 ماه پس از رویداد نصف شدن به اوج بازار می رسد.

اگر روندهای تاریخی ادامه داشته باشد، قیمت بیت کوین ممکن است ظرف 30 روز پس از نصف شدن آینده سقوط کند، احتمالا بین آوریل و می 2024، و پس از آن بین آوریل تا اکتبر 2025 به بالاترین سطح بازار برسد. هالوینگ های قبلی در سال های 2012، 2016 و 2020 منجر به افزایش قابل توجهی شد. به ترتیب 11000٪، 2850٪ و 700٪.

معیارهای روی زنجیره در حال حاضر سیگنال خرید بیت کوین را نشان می دهند. نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV)، که میانگین سود یا زیان معامله‌گران را در یک دوره معین ارزیابی می‌کند، نشان می‌دهد که زمان مناسبی برای معامله‌گران برای «خرید کف» بیت‌کوین است. الگوهای تاریخی نشان می دهد که وقتی MVRV 30 روزه به زیر نسبت MVRV 90 روزه می رسد، قیمت بیت کوین در عرض یک هفته یا 10 روز افزایش می یابد. این اتفاق بین 22 و 25 ژانویه رخ داد و نشان دهنده یک پنجره “خرید کف” است که می تواند سودهای کوتاه مدت داشته باشد.

یکی دیگر از معیارهای قابل توجه در زنجیره کاهش عرضه صرافی بیت کوین از 1 می 2023 است. این کاهش در ذخایر مبادله بیت کوین فشار فروش بر دارایی را کاهش می دهد، با افزایش اخیر در تراز جریان مبادله که نشان دهنده خروج از کیف پول های صرافی است. این نشان می دهد که معامله گران بیت کوین را از مبادلات خارج می کنند و ترجیح می دهند به جای معامله، دارایی های خود را حفظ کنند.

بررسی فنی BTC/USD

قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه بالاتر از سطح 42000 دلار باقی مانده است که علیرغم افت جزئی روز قبل، انعطاف پذیری خود را نشان می دهد. با این حال، BTC برای شکستن سطح مقاومت که بین 43,904 تا 45,597 دلار قرار دارد، با مشکل مواجه شده است. انتظار این است که بیت کوین احتمالاً تا زمانی که با موفقیت این مقاومت را شکست ندهد، به معاملات جانبی ادامه دهد.

نمودار روزانه بیت کوین 12 بهمن
نمودار روزانه بیت کوین 12 بهمن

شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر روی 49.33 قرار دارد که نزدیک به سطح میانی است که نشان دهنده وضعیت عدم تصمیم گیری در بازار است. از سوی دیگر، نوارهای هیستوگرام اسیلاتور عالی (AO) یک سیگنال سبز نشان می دهد که نشان می دهد خریدران ممکن است کنترل را در دست داشته باشند. افزایش مداوم فشار خرید به طور بالقوه می تواند بیت کوین را قادر سازد مقاومت 43904 دلاری را به حمایت تبدیل کند و از مرز بالای منطقه عدم تعادل در 45597 دلار فراتر رود. در چنین سناریویی صعودی، بیت کوین ممکن است قصد داشته باشد از بالاترین قیمت دو ساله خود در 48989 دلار فراتر رود و به هدف 50000 دلار نزدیک شود.

نمودار روزانه بیت کوین 12 بهمن
نمودار روزانه بیت کوین 12 بهمن

با این حال، بسته شدن کندل روزانه زیر سطح حمایت 41466 دلاری می تواند چشم انداز صعودی بیت کوین را باطل کند. در صورت اصلاح قیمت، بیت کوین ممکن است تا سطح حمایت روانی در 40000 دلار کاهش یابد. به معامله‌گران توصیه می‌شود که از نزدیک این سطوح بحرانی را برای تغییرات احتمالی در احساسات بازار رصد کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس