گزارش امروز طلا – قیمت طلا به رشد متوسط روزانه خود ادامه می‌دهد

اونس جهانی طلا XAUUSD

در روز پنج شنبه، برای چهارمین روز متوالی، قیمت طلا (XAU/USD) شاهد جذب خریداران بود و این علاقه قیمت را به بالاترین حد دو هفته اخیر در حدود 2056 دلاری نزدیک کرد. اما این مومنتوم فاقد پیگیری بود و آن را زیر بالاترین سطح دو هفته اخیر در حدود 2056 دلار که روز قبل به آن رسیده بود، نگه داشت. همزمان، دلار آمریکا (USD) در حال حفظ قدرت خود است و نزدیک به بالاترین سطح خود از 13 دسامبر در نوسان است.

علاوه بر این عوامل، احساسات مثبت پیرامون معاملات آتی سهام ایالات متحده در محدود کردن پتانسیل صعودی قیمت طلا نقش دارد. با وجود این، با نزدیک شدن به جلسه اروپا، تلاقی عناصر همچنان احساس خرید را تقویت می کند. نگرانی سرمایه گذاران در مورد احتمال تشدید درگیری نظامی در خاورمیانه ادامه دارد. علاوه بر این، نگرانی‌های فزاینده در مورد کاهش رشد اقتصادی در چین احتمالاً حمایت از XAU/USD را حفظ می‌کند.

سرمایه گذاران اکنون مشتاقانه منتظر یک برنامه اقتصادی شلوغ در روز پنجشنبه هستند که شامل انتشار ارقام تورم مصرف کننده منطقه یورو و PMI تولید ISM ایالات متحده است. علاوه بر این، تصمیم سیاست پولی بانک انگلستان (BoE) می تواند باعث ایجاد نوسان در بازارها شود. عواملی مانند بازده اوراق قرضه ایالات متحده، نوسانات قیمت دلار و احساسات ریسک کلی احتمالاً در ایجاد فرصت های معاملاتی کوتاه مدت پیرامون قیمت طلا نقش دارند. سپس توجه به داده های شغلی ماهانه ایالات متحده در روز جمعه که به عنوان گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) شناخته می شود، معطوف خواهد شد.

سرخط خبرهای طلا

روز چهارشنبه، فدرال رزرو نزدیک بودن خود به اجرای کاهش نرخ را مطرح کرد که باعث کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد. این به نوبه خود منجر به افزایش فشار فروش بر دلار آمریکا و حمایت از قیمت طلا شد.

همانطور که پیش بینی می شد، فدرال رزرو تصمیم گرفت هدف اصلی نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد و در پایان نشست دو روزه خود، آن را بین 5.25 تا 5.5 درصد حفظ کرد. بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که نرخ بهره احتمالا در اوج خود قرار دارد. در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که کاهش نرخ بهره ممکن است در مقطعی از سال جاری آغاز شود. با این حال، او به شدت انتظارات برای چنین حرکتی در ماه مارس را رد کرد.

انتظارات بازار برای کاهش نرخ بهره در ماه مارس کاهش یافته است، به طوری که نرخ فعلی تنها 35 درصد شانس را نشان می دهد که از بیش از 60 درصد قبل از تصمیم فدرال رزرو و نزدیک به 90 درصد یک ماه پیش کاهش یافته است.

نگرانی سرمایه گذاران در مورد تشدید درگیری در خاورمیانه که به طور بالقوه باعث آغاز یک جنگ گسترده تر می شود، ادامه دارد. این موضوع، همراه با نگرانی‌های کاهش رشد اقتصادی در چین، جذابیت طلا را به عنوان یک دارایی امن تقویت می‌کند.

اتحادیه اروپا قصد دارد ظرف سه هفته یک ماموریت دریایی در دریای سرخ راه اندازی کند تا از کشتی های باری در برابر حملات حوثی محافظت کند که تجارت را مختل کرده و باعث افزایش قیمت ها شده است.

نظرسنجی اخیر بخش خصوصی که در روز پنجشنبه منتشر شد نشان داد که فعالیت های تجاری در بخش تولید چین برای سومین ماه متوالی در ژانویه رشد ثابتی داشته است.

معامله گران به دقت رویدادهای آتی، از جمله انتشار ارقام تورم مصرف کننده در منطقه یورو، تصمیم سیاست بانک انگلستان و PMI تولید ISM ایالات متحده را زیر نظر دارند و پیش از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه به دنبال کاتالیزورهای متحرک بازار هستند.

بررسی فنی XAUUSD

با بررسی جنبه‌های فنی XAUUSD، شکست بالای منطقه عرضه با 2040 تا 2042 دلار می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور جدید برای حرکت صعودی عمل کند. علاوه بر این، شاخص‌های نمودار روزانه شروع به نشان دادن حرکت مثبت کرده‌اند و از پتانسیل حرکت‌های صعودی بیشتر حمایت می‌کنند. با این حال، فراتر رفتن از بالاترین سطح اخیر، تقریباً در 2,056 دلار، ممکن است با مقاومت در محدوده 2,065-2,066 دلار و به دنبال آن منطقه 2,078-2,079 دلار یا اوج سال تا به امروز مواجه شود. شتاب خرید پایدار راه را برای طلا برای هدف قرار دادن سطح 2100 دلار و پیشرفت به سمت مانع مهم بعدی در نزدیکی منطقه 2020 دلار هموار می کند.

برعکس، میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) که در حدود 2031 تا 2030 دلار قرار دارد، اکنون به عنوان یک حمایت فوری قوی و یک نقطه عطف حیاتی عمل می کند. یک شکست متقاعد کننده به زیر این سطح حمایتی می تواند منجر به کاهش قیمت طلا به منطقه 2012-2010 دلار در مسیر خود به سطح روانی 2000 دلار شود. فشار فروش بیشتر ممکن است سوگیری را به نفع معامله گران نزولی تغییر دهد و حمایت 100 روزه SMA را در اطراف منطقه 1980 دلار نشان دهد. در نهایت، نقض این سطح می‌تواند جفت XAU/USD را به یک منطقه حمایتی حیاتی که توسط SMA 200 روزه نشان داده می‌شود نزدیک‌تر کند، که در نزدیکی منطقه 1965-1964 دلار قرار دارد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه XAU/USD

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 12 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید