روبل روسیه در بحبوحه مسائل ژئوپلیتیکی، در مقابل دلار به 96.40 رسید

روبل روسیه

در طول اولین جلسه اروپا در روز دوشنبه، جفت ارز USD/RUB همچنان به رشد خود ادامه می دهد و در حال حاضر نزدیک به 96.40 معامله می شود، بدون تغییر در روز. این سومین هفته متوالی از قلمرو مثبت برای این جفت است که عمدتاً به دلیل کاهش ارزش روبل روسیه است.

دلار به روبل - USDRUB

داده های اخیر نشان می دهد که شاخص PMI تولید جهانی S&P روسیه در ماه آگوست از انتظارات فراتر رفته و در مقایسه با اجماع بازار 52.1 به 52.7 رسیده است. این رقم نشان دهنده بالاترین میزان در سه ماه گذشته است. علاوه بر این، نرخ بیکاری در ماه جولای از 3.1 درصد در ژوئن به 3.0 درصد و کمتر از 3.2 درصد پیش بینی بازار کاهش یافت.

علاوه بر این، آنتون سیلوانوف وزیر دارایی پیش بینی کرد که اقتصاد روسیه در سال 2023 با رشد حداقل 2.5 درصدی همراه با تورم در حدود 6 درصد خواهد بود. وی همچنین تعهد خود را برای همکاری با بانک مرکزی برای انجام اقدامات لازم برای کنترل تورم اعلام کرد. شایان ذکر است، بانک روسیه برای تثبیت روبل در بحبوحه آشفتگی ادامه دار در جنگ اوکراین، نرخ بهره را با 350 واحد پایه افزایش به 12 درصد در 15 اوت رسانده بود.

از سوی دیگر، در ایالات متحده، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) برای ماه اوت فراتر از انتظارات بود و 187,000 شغل در مقایسه با 170,000 و 157,000 جولای اضافه شد. نرخ بیکاری نیز با کاهش قابل توجهی به 3.8 درصد رسید که از برآورد بازار 3.5 درصد و 3.5 درصد پیشی گرفت. با این حال، میانگین درآمد ساعتی ماهانه 0.2% افزایش یافت، اندکی کمتر از 0.3% پیش بینی شده بود.

پس از انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، دلار آمریکا (USD) ابتدا در سراسر جهان تضعیف شد زیرا معامله گران انتظار داشتند فدرال رزرو چرخه انقباض خود را متوقف کند. با این حال، گرین بک بعداً به دنبال داده های مثبت PMI ایالات متحده، جهت خود را معکوس کرد. PMI تولید به 47.6 بهبود یافت و از 46.4 قبلی و برآورد بازار 47.0 پیشی گرفت.

با نگاهی به آینده، فعالان بازار از نزدیک به دنبال نشانه‌هایی از داده‌های PMI خدمات ایالات متحده در اواخر این هفته خواهند بود، که می‌تواند بینشی در مورد تصمیمات نرخ بهره آتی فدرال رزرو ارائه دهد و ممکن است فرصت‌های معاملاتی را در جفت USD/RUB ارائه دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید