اخبار فارکستحلیل بیت کوین

گزارش امروز بیت کوین – آیا بیت کوین به 50,000 دلار خواهد رسید ؟

اخبار بیت کوین

بیت کوین (BTC) روز دوشنبه جهش 3 درصدی قیمت را تجربه کرد و به اوج خود رسید، اما متعاقباً بیشتر سودها را پس داد و در حال حاضر حدود 42762 دلار معامله می شود. قبل از اینکه بیت کوین موضع صعودی واضحی از خود نشان دهد و روند صعودی خود را از سر بگیرد، باید چندین عامل مشخص شود.

اگر در معاملات بیت کوین هستید، این سطوح مهم را زیر نظر داشته باشید:

  • بالاترین سطح حجم مبادلات در سال 2024، معروف به نقطه کنترل (POC)، با 42643 دلار.
  • افتتاحیه سالیانه 2024 با 42479 دلار.
  • نقطه میانی بازار نزولی قبلی 42235 دلار بود.

همچنین به عدم تعادل روزانه بین 41396 تا 40288 دلار توجه کنید. عدم تعادل زمانی رخ می دهد که دارایی به دلیل جریان ناکارآمد سفارش به سرعت بالا یا پایین می رود. این شکاف ها معمولاً توسط دارایی برای تعادل مجدد مورد بررسی قرار می گیرند و بسته به نوع عدم تعادل می توانند به عنوان حمایت یا مقاومت عمل کنند.

عدم تعادل در مورد بیت کوین به دلیل افزایش فشار خرید شکل گرفت و آن را به یک منطقه حمایت یا مقاومت بالقوه تبدیل کرده است. بازگشت به این منطقه می تواند خریدارانی را که به دنبال باز کردن موقعیت های خرید برای یک حرکت صعودی سریع هستند، جذب کند.

با این حال، در نظر گرفتن دیدگاه گسترده‌تر ضروری است. بیت کوین برای حفظ چشم انداز مثبت روند صعودی باید به یک کندل روزانه بالای 48222 دلار برسد. شاخص های قدرت نسبی (RSI) و شاخص حرکت نوسان ساز عالی (AO) از چشم انداز صعودی پشتیبانی می کنند، به طوری که RSI از سطح متوسط 50 فراتر می رود و AO نزدیک به بالاتر از سطح صفر است.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین – 11 بهمن ماه 1402

اگر بیت کوین فشار فروش قوی را تجربه کند که باعث کاهش آن به زیر محدوده 41,396 دلار تا 40,288 دلار شود، نشان دهنده یک موقعیت صعودی ضعیف است. اگر این کاهش ادامه یابد و منجر به قیمت بسته شدن روزانه به زیر 39,851 دلار شود، پایین‌ترین سطح را ایجاد می‌کند و چشم‌انداز مثبت بیت‌کوین را به چالش می‌کشد.

در این سناریو، سرمایه گذاران ممکن است انتظار اصلاح مهم تری داشته باشند. سطوح پشتیبانی 34067 دلار و 32293 دلار احتمالاً برای تثبیت قیمت بیت کوین و تجدید نظر در بازگشت بالقوه، نقاط مهمی هستند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس