اخبار فارکستحلیل بیت کوین

گزارش امروز بیت کوین – چشم ها به بازگشت قیمت بیت کوین به 45000 دلار است

اخبار بیت کوین

روز سه‌شنبه، بیت‌کوین (BTC) بهبودی را پشت سر گذاشت و پس از اصلاح اخیر، از مرز 43000 دلار به سمت بالا گذشت. این ارز دیجیتال از اوج دو ساله خود یعنی 48969 دلار به 38555 دلار کاهش یافته بود.

به گفته تحلیلگران Santiment، به نظر می‌رسد که چرخه صعودی مداوم بیت کوین که در اکتبر آغاز شد، همچنان ادامه دارد. آنها به روند نزولی عرضه بیت کوین در صرافی ها از ماه اوت اشاره می کنند. این کاهش در ذخایر مبادله ای به عنوان نشانه ای از کاهش فشار فروش تفسیر می شود که از ایده بازگشت احتمالی قیمت حمایت می کند.

سرخط خبرهای بیت کوین

عرضه بیت کوین در صرافی ها شاهد کاهش بوده است و از 6.05 درصد در آگوست به 5.40 درصد در 30 ژانویه کاهش یافته است. این کاهش عرضه قابل توجه است زیرا فشار فروش بر دارایی را کاهش می دهد و نشان می دهد که معامله گران بیشتری ترجیح می دهند بیت کوین خود را در کیف پول شخصی به جای صرافی نگه دارند.

روند خروج بیت کوین از کیف پول های صرافی از زمان تصویب ETF های Spot توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 10 ژانویه ثابت بوده است.

افزایش ذخایر USDT (Tether) در صرافی ها به عنوان شاخصی از افزایش قدرت خرید در نظر گرفته می شود. این نشان می‌دهد که چرخه صعودی میان‌مدت، که در اکتبر آغاز شد، ممکن است همچنان ادامه داشته باشد. علاوه بر این، با رویداد هالوینگ بیت کوین، که از لحاظ تاریخی یک کاتالیزور برای افزایش قیمت است، که انتظار می‌رود در 18 آوریل رخ دهد، پیش‌بینی می‌شود که بالقوه تحولات مثبت بیشتر قیمت در این ارز دیجیتال رخ دهد.

کاهش اخیر قیمت بیت کوین که بخشی از آن به خروج Grayscale از ETF بیت کوین نسبت داده می شود، شاهد تغییر روند با افزایش تحرکات ETF بیت کوین Fidelity بود. طبق داده‌های سرمایه‌گذاران Farside، تنها در روز دوشنبه، ETF Fidelity ورودی روزانه قابل توجهی به میزان 208 میلیون دلار ثبت کرد. قابل توجه است که این هجوم برای اولین بار از روز راه اندازی آن، از خروجی های GBTC Grayscale پیشی گرفت. این معکوس در روایت این تصور را به چالش می‌کشد که خروجی‌های Grayscale عامل اصلی تأثیرگذار بر کاهش قیمت بیت‌کوین است.

بررسی فنی بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر یک روند صعودی را دنبال می کند که از ماه سپتامبر آغاز شد. پس از رسیدن به بالاترین قیمت دو ساله 48969 دلاری در 11 ژانویه، بیت کوین اصلاحی را تجربه کرد و به 38555 دلار کاهش یافت. در حال حاضر، بیت کوین بهبود یافته و از سطح 43000 دلار عبور کرده و با قیمت 43374 دلار معامله می شود.

نمودار روزانه بیت کوین 10 بهمن
نمودار روزانه بیت کوین 10 بهمن

با نگاهی به آینده، BTC با مقاومت در منطقه عدم تعادل نزولی مواجه می شود که از 43,870 تا 45,562 دلار را شامل می شود. در صورت کاهش، قیمت بیت کوین ممکن است در سطح روانی 40000 دلار حمایت شود. اگر این سطح شکسته شود، منطقه پشتیبانی بعدی بین 38535 تا 38574 دلار قرار دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس