اخبار فارکس

علت ریزش بیت کوین امروز چیست ؟

اخبار بیت کوین

3 بهمن ماه 1402

بیت کوین روز دوشنبه مصادف با 2 بهمن 1402 به پایین ترین سطح هفت هفته ای خود رسید و برای اولین بار از زمان راه اندازی 11 صندوق نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در 11 ژانویه به زیر 40000 دلار رسید. از 4 دسامبر. اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ نیز با 6.37 درصد کاهش به 2328.30 دلار رسید.

بیت کوین اخیراً در بحبوحه انتظارات از تصویب کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای ETF های بیت کوین افزایش یافته است و به طور بالقوه سرمایه گذاران جدید را جذب می کند. این ارز دیجیتال از ماه آگوست زمانی که دادگاه فدرال SEC را مجبور به بررسی رد درخواست ETF بیت کوین Grayscale Investment کرد، تقریباً 70 درصد افزایش یافت.

تحلیلگران با اشاره به چالش‌هایی که در رقابت با سهام سنتی وجود دارد، پیش‌بینی کردند بیت‌کوین پس از افزایش‌های اخیر اصلاح شود. شاخص S&P 500 روز دوشنبه به بالاترین حد خود دست یافت که بر عملکرد بیت کوین تأثیر گذاشت. آنتونی ترنچف از Nexo پیشنهاد کرد که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین با چالش‌هایی مواجه شدند، در حالی که معیارهای سنتی افزایش یافتند، و به شباهت‌هایی با رویدادهای ارزهای دیجیتال قبلی و به دنبال آن رکود اشاره کرد.

بیت کوین همچنین با فشارهای خروجی در تراست بیت کوین Grayscale Investment مواجه شد که پس از تایید SEC سایر ETF های بیت کوین به ETF تبدیل شد. علاوه بر این، FTX که در سال 2022 در معرض ورشکستگی قرار گرفت، طبق گزارش ها، 22 میلیون سهم به ارزش نزدیک به یک میلیارد دلار در ETF فروخت.

به طور خلاصه، کاهش اخیر بیت کوین به نگرانی های رقابتی با سهام سنتی، خروج از اعتماد Grayscale و فشار فروش احتمالی از سهام ETF نسبت داده می شود. فعالان بازار به دقت این عوامل را زیر نظر دارند تا مسیر کوتاه مدت ارز دیجیتال را بسنجند.

20 دی ماه 1402

در یک اتفاق شگفت‌انگیز، حساب رسمی توییتر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در معرض هک قرار گرفت و منجر به انتشار یک اطلاعیه ساختگی شد که تأیید یک ETF بیت‌کوین را تأیید می‌کرد.

براد گارلینگ هاوس، مدیر عامل ریپل، از نیاز کمیسیون SEC به بررسی خودش تاکید می کند. Cameron Winklevoss، یکی از بنیانگذاران Gemini، از این درخواست حمایت می کند و تمایل خود را برای SEC برای خودداری از دستکاری بازار بیت کوین ابراز می کند.

سناتور آمریکایی بیل هگرتی نیز با تاکید بر اهمیت پاسخگویی در نهاد نظارتی، خواستار پاسخ هایی از SEC شده است.

تأثیر این حادثه بر اعلام پیش بینی شده تا زمانی که تحقیقات کامل انجام نشود، حدس و گمان است. اریک بالچوناس، متخصص ETF خاطرنشان می کند که زبان استفاده شده در توییت هک شده معتبر و مطابق با ارتباطات SEC به نظر می رسد.

پس از این حادثه، قیمت بیت کوین با کاهش 5 درصدی مواجه شد و به پایین ترین حد روزانه 44748 دلار رسید. این رکود منجر به انحلال 33 میلیون دلار در لانگ BTC و 24 میلیون دلار در سهام کوتاه شد. در آخرین به روز رسانی، بیت کوین با قیمت 45880 دلار معامله می شود.

علت ریزش بیت کوین امروز

13 دی ماه 1402

بیت کوین در روز چهارشنبه با کاهش 8 درصدی مواجه شد که ناشی از نگرانی ها در مورد عدم تایید احتمالی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) (ETF) بود. این عقب نشینی کل حرکت صعودی را که در 1 ژانویه رخ داد پاک کرد و منجر به انحلال 500 میلیون دلار ارزش بیت کوین در بورس های مشتقه شد.

با افزایش تردیدها در مورد تایید ETF، احساسات بازار تغییر کرد و باعث بن بست در حرکت قیمت بیت کوین شد. یونانز لایو، تحلیلگر آپشن ها، در پلتفرم X نظر داد و اظهار داشت: “احتمال عبور ETF کمتر و کمتر شد و بازار با بن بست مواجه شد.”

گزارش‌های قبلی رویترز به نقل از منابع داخلی حاکی از آن بود که ETF بیت‌کوین به‌طور بالقوه می‌تواند در سه‌شنبه یا چهارشنبه تاییدیه دریافت کند. با این حال، شرکت خدمات مالی Matrixport انتظارات خوش بینانه را رد کرد و اظهار داشت: “ما معتقدیم که همه برنامه ها از الزاماتی که باید قبل از تایید SEC برآورده شود، کمتر است. ما معتقدیم که تایید یک ETF بیت کوین ممکن است تا سه ماهه دوم 2024 محقق شود و ما انتظار داریم SEC همه پیشنهادات را در ماه ژانویه رد کند.”

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس