اخبار فارکس

قیمت نفت خام در کشمکش تنش های ژئوپلیتیکی و کاهش تقاضای چین

اخبار نفت WTI - Brent

در طول سشن آسیایی روز سه شنبه، قیمت نفت خام برنت اندکی افزایش یافت. در حال حاضر، به نظر می رسد که پس از کاهش شدید قیمت دیروز، که نزدیک به میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) یا بالاترین سطح تقریباً دو ماهه متوقف شده بود، سقوط قیمت متوقف شده است. اکنون قیمت نفت خام حدود 82 دلار در نوسان است.

تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه تشدید شده و نگرانی ها در مورد عرضه نفت را تشدید می کند. این به عنوان یک عامل حمایتی برای قیمت نفت خام عمل می کند. حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی در اردن که توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران انجام شد، منجر به کشته شدن سه سرباز آمریکایی شد. این اولین حادثه از زمان آغاز جنگ حماس و اسرائیل در 7 اکتبر است. گزارش ها نشان می دهد که جو بایدن، رئیس جمهور امریکا احتمالاً مجوز اقدام نظامی ایالات متحده علیه طیف وسیعی از اهداف را در روزهای آینده خواهد داد.

پتانسیل رویارویی مستقیم بین ایالات متحده و ایران، یک صادرکننده مهم نفت خام، خطر تأثیر منفی بر عرضه جهانی را افزایش می دهد. علاوه بر این، حمله به یک نفتکش در دریای سرخ در آخر هفته، خطر اختلال در عرضه در منطقه را افزایش می‌دهد و تا حدودی از قیمت نفت خام حمایت می‌کند. با این حال، فقدان خرید پایدار نشان می دهد که خریدراران بازار احتمالاً به دلیل نگرانی در مورد تقاضا در چین، بزرگترین واردکننده نفت در جهان، همچنان محتاط هستند.

فعالان بازار ممکن است پیش از نشست دو روزه سیاست پولی FOMC که این سه شنبه آغاز می شود، رویکرد انتظار و دید را اتخاذ کنند. سرمایه گذاران مشتاق بدست آوردن اطلاعات در مورد زمان بندی کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) هستند. انتظار می‌رود که این اطلاعات بر دلار آمریکا (USD) و بر تقاضا برای کالاهای دلاری تأثیر بگذارد. در همین حال، گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا (API) قرار است اطلاعات مربوط به ذخایر آمریکا را در روز سه‌شنبه منتشر کند و حرکت بیشتری را به قیمت نفت خام ارائه دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس