اخبار فارکس

EUR/GBP نزدیک به مرز 0.8800 با مشکل مواجه شده و در میان گمانه زنی های افزایش نرخ BoE آسیب پذیر به نظر می رسد

بانک انگلستان - نرخ بهره
  • جفت ارز EUR/GBP وارد مرحله تثبیت نزولی می شود و در یک باند معاملاتی باریک نزدیک به پایین ترین سطح ماهانه که اوایل این چهارشنبه لمس شد، نوسان می کند. این جفت در حال حاضر درست زیر 0.8800 قرار دارد و به نظر می رسد در برابر افزایش اصلاحی اخیر خود از بالاترین سطح خود از سپتامبر 2022 که اوایل این ماه لمس شد، آسیب پذیر است.
  • PMI بریتانیا که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد که فعالیت‌های تجاری در فوریه بیش از حد انتظار افزایش یافت و این خوش‌بینی را تقویت کرد که این کشور ممکن است بتواند از رکود شدید اقتصادی جلوگیری کند. این به نوبه خود، گمانه زنی ها برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک انگلستان (BoE) را افزایش می دهد، که همچنان به حمایت از پوند بریتانیا ادامه می دهد و به عنوان یک باد مخالف برای متقاطع EUR/GBP عمل می کند.
  • در مقابل، PMI منطقه یورو نشان داد که فعالیت تجاری در بخش تولید در این ماه بدتر شده است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که بازارها در ماه‌های آینده به‌طور کامل افزایش نرخ‌های اضافی را توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) قیمت‌گذاری کرده‌اند. این امر، همراه با خرید پایدار دلار آمریکا، بر ارزش پول مشترک تاثیر گذاشته و به نفع خرس های EUR/GBP است.

پس‌زمینه بنیادی فوق‌الذکر نشان می‌دهد که هرگونه تلاش برای بازیابی ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت فروش تلقی شود و خطر از بین رفتن سریع آن وجود دارد. به نظر می رسد جفت ارز EUR/GBP آماده کاهش بیشتر به سمت آزمایش پشتیبانی محوری SMA 100 روزه است که در حال حاضر در منطقه 0.8745 است. پایین ترین سطح YTD (از ابتدای سال تاکنون)، در اطراف منطقه 0.8720، که اگر قاطعانه شکسته شود، یک شکست جدید را نشان می دهد و راه را برای یک حرکت کاهشی بیشتر هموار می کند، از نزدیک دنبال می شود.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

منبع: fxstreet.com
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس