اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – نوسان قیمت طلا در محدوده ای آشنا و انتظار برای جلسه FOMC

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا (XAU/USD) هفته جدید را با حرکتی مثبت آغاز می‌کند، اگرچه برای افزایش شتاب با چالش‌هایی مواجه است و در طول سشن آسیایی زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) باقی مانده است. معامله‌گران مردد به نظر می‌رسند و ترجیح می‌دهند قبل از انجام تعهدات جهت‌دار جدید منتظر سیگنال‌های اضافی در مورد زمان‌بندی فدرال رزرو (Fed) برای شروع کاهش نرخ بهره باشند. در نتیجه، توجه ها به نتیجه نشست دو روزه سیاست پولی FOMC که قرار است روز سه شنبه آغاز شود، متمرکز است.

همزمان، حمله هواپیمای بدون سرنشین که منجر به کشته شدن سه سرباز ارتش آمریکا توسط گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران شد، نگرانی‌هایی را در مورد تشدید بالقوه قابل توجه تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه افزایش می‌دهد. به‌علاوه، انتظار می‌رود که احساسات ضعیف در بازارهای سهام، از طلا که یک دارایی امن بشمار می رود حمایت کند. با این وجود، کاهش سیاست تندروانه توسط فدرال رزرو نیز دورتر بنظر می رسد که به عنوان تقویت کننده ای برای دلار آمریکا (USD) است و از احساسات صعودی بر روی XAU/USD جلوگیری می کند.

سرخط خبرهای طلا

افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد و از قیمت امن طلا در ابتدای هفته حمایت می‌کند. حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه آمریکایی در اردن منجر به کشته شدن سه سرباز آمریکایی شد که اولین تلفات پرسنل نظامی آمریکا در منطقه از زمان آغاز جنگ حماس و اسرائیل در 7 اکتبر است. رئیس جمهور جو بایدن بر تعهد خود به انتقام مجدد تاکید کرد و گفت: که ایالات متحده پاسخ خواهد داد و مسئولین را در زمان و به روشی که آنها انتخاب کنند، پاسخگو خواهد دانست.

دلار آمریکا (USD) درست زیر اوج یک ماهه ثابت مانده است، زیرا سرمایه گذاران انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو کاهش می دهند. همزمان اطلاعات منتشر شده در روز جمعه نشان دهنده افزایش ملایم تورم در دسامبر بود. شاخص قیمت سالانه Core PCE که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو در نظر گرفته شد، از 3.2% در نوامبر به 2.9% کاهش یافت.

جزئیات بیشتر از این گزارش افزایش 0.7 درصدی در مخارج شخصی در ماه دسامبر را نشان داد، در حالی که درآمد شخصی 0.3 درصد رشد کرد که نشان دهنده تقاضای قوی از سوی مصرف کنندگان آمریکایی است. این شاخص‌های مثبت، همراه با انتشار قوی‌تر تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه چهارم ایالات متحده نسبت به هفته گذشته، به خوش‌بینی نسبت به فرود نرم برای اقتصاد کمک می‌کند.

کاهش ملایم بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، سود بیشتر برای گرینبک را محدود می کند، و به طور بالقوه به عنوان باد دمی برای طلای بدون بازده عمل می کند. معامله گران همچنین ممکن است رویکرد محتاطانه ای اتخاذ کنند و منتظر نشست آتی FOMC که در روز سه شنبه آغاز می شود و داده های کلان کلیدی ایالات متحده، از جمله گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) که برای جمعه برنامه ریزی شده است، بمانند.

بررسی فنی XAUUSD

با تجزیه و تحلیل جنبه های فنی، یک حرکت صعودی بالقوه فراتر از سد میانگین متحرک 50 روزه (SMA) که در حال حاضر در محدوده 2027-2028 دلار قرار دارد، ممکن است با علاقه فروش در نزدیکی منطقه عرضه 2040-2042 دلار مواجه شود. اگر قدرت پایداری بیش از این منطقه وجود داشته باشد، می تواند یک رالی کوتاه مدت را آغاز کند و XAUUSD را به سمت مانع میانی 2077 دلار و متعاقباً سطح روانی 2100 دلار افزایش دهد.

برعکس، حمایت فوری در منطقه 2012-2010 دلار شناسایی شده است که قبل از سطح روانی کلیدی 2000 دلار است. ادامه فشار فروش ممکن است به عنوان یک کاتالیزور جدید برای معامله گران نزولی عمل کند و منجر به قرار گرفتن در معرض SMA 100 روزه واقع در نزدیکی منطقه 1977-1976 دلاری شود. در صورت کاهش بیشتر، قیمت طلا می تواند SMA حیاتی 200 روزه را که در منطقه 1964-1963 دلار قرار دارد آزمایش کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس جهانی طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه اونس جهانی طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس جهانی طلا – دوشنبه 9 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس