اخبار فارکس

گزارش امروز نفت خام – تثبیت قیمت نفت پس از رشد 6 درصدی در این هفته

TJS BP oil and gas

قیمت نفت پس از تجربه افزایش نزدیک به 6 درصدی از ابتدای هفته، در حال تثبیت قیمت است. حرکت صعودی هفته گذشته به دلیل تعداد فزاینده ای از شرکت های کشتیرانی بود که به جای عبور از گذرگاه سوئز از طریق دریای سرخ، مسیرهای طولانی تر در اطراف آفریقا را انتخاب کردند. علاوه بر این، چین تلاش‌های دیپلماتیکی را آغاز کرده و از شخصیت‌های کلیدی ایرانی، اعم از غیرنظامی و نظامی، خواسته است تا میانجی‌گری کنند و تنش‌های مربوط به شورشیان حوثی در منطقه دریای سرخ را کاهش دهند.

در مقابل، شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز پنجشنبه قدرت قابل توجهی را نشان داد و دلار ارزهای دیگر بازار فارکس را به چالش کشید. این افزایش در DXY توسط داده های مثبت در مورد سفارشات تولید ناخالص داخلی و کالاهای بادوام ایالات متحده تقویت شد. با این حال، در حالی که بازارها کاهش بیشتر تورم ایالات متحده را پیش بینی می کنند، برخی از چالش ها در حال ظهور هستند و تمرکز به انتشار آتی داده های مربوط به هزینه های مصرف شخصی (PCE) در امروز است.

بر اساس آخرین به روز رسانی، هر بشکه نفت خام (WTI) 76.70 دلار و نفت برنت 81.45 دلار در هر بشکه معامله می شود.

سرخط خبرهای نفت خام

چین از ایران خواسته است تا کنترل حوثی های یمن را با هدف بازگرداندن گذرگاه ایمن از طریق کانال سوئز و دریای سرخ اعمال کند. با توجه به چالش‌های صادراتی چین، این حرکت غیرمنتظره نیست و مسیر طولانی‌تر در اطراف آفریقا به کاهش بیشتر صادرات این تولیدکننده آسیایی کمک می‌کند.

معامله گران نفت افزایش بیشتری در قیمت نفت را پیش بینی می کنند که نشان دهنده اختلال بالقوه در تولید نفت ایالات متحده است. داده‌های اخیر در مورد ذخایر نفت، کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد و این احتمال وجود دارد که ایالات متحده ممکن است نیاز به روی آوردن به بازارها برای تکمیل منابع داشته باشد.

در هفته آینده، توجه بر داده‌های ردیابی نفتکش‌ها متمرکز خواهد شد و اطلاعاتی را در مورد پایبندی اوپک پلاس به کاهش تولید نفت ارائه می‌کند. با پایان هفته، بازارهای نفت توجه زیادی به تعداد سکوهای نفتی هفتگی Baker Hughes US Oil Count در ساعت 21:30 به وقت گرینویچ روز جمعه خواهند داشت. گزارش قبلی 497 بود که دومین کاهش متوالی را نسبت به اوج 501 در ابتدای سال 2024 نشان داد.

بررسی فنی نفت خام برنت

شرایط کنونی احتمال افزایش قیمت نفت را به ویژه با واکنش بازار به دخالت چین در تنش‌های دریای سرخ نشان می‌دهد.

از جنبه مثبت، سطح 74 دلار در حال حاضر به عنوان یک حمایت در نظر گرفته می شود که از آن فراتر رفته است و باید در کوتاه مدت پایه ای را ایجاد کند. اگرچه ممکن است دور باشد، اما اگر تنش ها افزایش یابد، 80 دلار به یک نقطه کانونی تبدیل می شود و شکستن این سطح می تواند راه را برای حرکت به سمت 84 دلار هموار کند.

برعکس، در صورت کاهش ناگهانی، انتظار می رود 74 دلار در کوتاه مدت به عنوان حمایت عمل کند. سطح 67 دلار ممکن است به عنوان حمایت بعدی وارد عمل شود و از ژوئن با کف سه برابری همسو شود. اگر این کف سه گانه شکسته شود، سطح بحرانی بعدی برای تماشا 64.35 دلار است که نشان دهنده پایین ترین سطح ماه مه و مارس 2023 است که به عنوان آخرین خط دفاعی عمل می کند.

نمودار روزانه نفت خام WIT
نمودار روزانه نفت خام WIT 6 بهمن ماه
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس