اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا قبل از گزارش های مهم اقتصادی در امریکا کاهش یافت

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) همچنان در سطوح پایین‌تر به نوسانات خود ادامه می‌دهد، هرچند که قیمت نشان دهنده عدم فشار فروش پایدار است و در محدوده معاملاتی چند روزه باقی مانده است. معامله گران محتاط به نظر می رسند و از انجام حرکات تهاجمی خودداری می کنند و در عوض منتظر سیگنال های بیشتر در مورد زمان بندی احتمالی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) هستند. در نتیجه، توجه مستقیماً بر روی انتشارات قابل توجه اقتصاد کلان آینده ایالات متحده متمرکز شده است، که با PMI های فلش در اواخر امروز شروع می شود، پس از آن گزارش GDP پیشروی سه ماهه چهارم و شاخص قیمت PCE در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر می شود.

با افزایش پیش بینی ها برای انتشار این داده های کلیدی، احساسات بازار حاکی از تغییر در انتظارات برای اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو است که اکنون به جای مارس برای ماه می پیش بینی می شود. این تعدیل عامل مهمی در کاهش عملکرد قیمت طلا بدون بازده در نظر گرفته می شود. با این حال، با کاهش اندکی بازده اوراق قرضه خزانه‌داری از اوج روز سه‌شنبه، دلار آمریکا (USD) با یک عقب‌نشینی ملایم روبرو می‌شود و گاو دلار را در حالت تدافعی زیر بالاترین سطح از 13 دسامبر قرار می‌دهد.

علی‌رغم این تحولات، نگرانی‌ها در مورد درگیری‌های جاری در خاورمیانه و چشم‌انداز اقتصاد جهانی وجود دارد که از جذابیت پناهگاه امن XAU/USD حمایت می‌کند و احتمالاً ضررهای آن را محدود می‌کند.

سرخط خبرهای طلا

داده های کلان اقتصاد ایالات متحده نشان دهنده یک اقتصاد قوی است که به فدرال رزرو انعطاف پذیری برای حفظ نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی ارائه می دهد. این چشم‌انداز اقتصادی مثبت که به‌عنوان یک باد مخالف برای قیمت طلا عمل می‌کند، با قیمت‌گذاری فعلی بازار تقویت می‌شود، که اکنون احتمال بیشتری را برای اولین کاهش نرخ بهره بانک مرکزی فدرال رزرو در ماه می نشان می‌دهد که فاصله‌ای با انتظار اولیه در ماه مارس دارد. سرمایه گذاران در حال حاضر پیش بینی کاهش سیاست تهاجمی کمتری نسبت به پیش بینی قبلی دارند.

دلار آمریکا (USD) نزدیک به اوج چند هفته ای خود باقی می ماند و مقداری فشار نزولی بر فلز غیر بازده اعمال می کند. با این حال، عدم قطعیت‌های ژئوپلیتیکی و چشم‌انداز غیرقابل پیش‌بینی اقتصاد جهانی به‌عنوان عوامل کاهش‌دهنده عمل می‌کنند و به کاهش زیان‌های مهم‌تر کمک می‌کنند.

در پاسخ به تشدید حملات، نیروهای ارتش آمریکا سه تاسیسات مورد استفاده گروه های شبه نظامی وابسته به ایران را در غرب عراق هدف قرار دادند که خطر تنش های بیشتر در خاورمیانه را افزایش داد.

معامله گران با خودداری از گمانه زنی های تهاجمی جهت دار، احتیاط نشان می دهند و تصمیم می گیرند تا در حاشیه انتشارات کلان ایالات متحده در این هفته، از جمله PMI های فلش، گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم، و شاخص قیمت Core PCE منتظر بمانند. این داده های حیاتی نقش اساسی در شکل دادن به انتظارات بازار در رابطه با تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو، تأثیرگذاری بر تقاضا برای دلار و تعیین مسیر کوتاه مدت XAU/USD ایفا خواهند کرد.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، قیمت طلا دارای یک منطقه حمایتی بالقوه در محدوده 2022-2020 دلار است که ممکن است قبل از سقوط هفتگی یک بافر ایجاد کند. منطقه ای در حدود 2017-2016 دلار که روز دوشنبه لمس شد، به عنوان یک سطح پشتیبانی دیگر عمل می کند. سطح قابل توجه تر در پایین ترین سطح بیش از یک ماهه حول و حوش سطح روانی 2000 دلار قرار دارد و شکست قاطع زیر این سطح می تواند باعث حرکت نزولی شود. در چنین سناریویی، XAU/USD ممکن است در برابر کاهش بیشتر آسیب‌پذیر شود و حمایت متوسط 1988 دلار را هدف قرار دهد و به طور بالقوه تا میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) در حدود 1972 دلار گسترش یابد، قبل از رسیدن به SMA 200 روزه در 1964 دلار. -1963 منطقه.

برعکس، اگر قدرت قابل توجهی فراتر از مانع فوری در حدود 2029-2030 دلار وجود داشته باشد، قیمت طلا ممکن است در منطقه عرضه 2040-2042 دلار با مقاومت قوی روبرو شود. با این حال، فشار خرید مداوم می‌تواند چشم‌انداز نزولی کوتاه‌مدت را خنثی کند و باعث افزایش کوتاه مدت شود. این می تواند قیمت طلا را به منطقه 2077 دلار برساند و پتانسیل بیشتری برای بازپس گیری رقم گرد 2100 دلاری داشته باشد.

سیگنال های روزانه تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های روزانه تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های روزانه تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 4 بهمن ماه
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس