گزارش امروز نفت خام – با ازسرگیری بزرگترین میدان نفتی لیبی قیمت نفت کاهش یافت

اخبار نفت WTI - Brent

در روز دوشنبه، در حالی که شرکت ملی نفت لیبی از ازسرگیری بزرگترین میدان نفتی خود خبر داد، قیمت نفت 1 درصد کاهش یافت. انتظار می‌رود این توسعه 270 هزار بشکه در روز به تولید اضافه کند و تولید کلی کشور اوپک را به بالای 1 میلیون بشکه در روز برساند.

به طور همزمان، شاخص دلار آمریکا DXY از دیدگاه فنی با فشار فروش مواجه است. این شاخص در نمودار روزانه بالا و پایین‌تر را نشان داده است که نشان‌دهنده کاهش احتمالی آتی دلار آمریکا است. معامله گران از نزدیک انتشار داده های اقتصادی کلیدی برنامه ریزی شده برای هفته، از جمله چاپ تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) و شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی (PCE) را مشاهده می کنند.

در حال حاضر، هر بشکه نفت خام WTI 72.78 دلار و نفت برنت 77.72 دلار در هر بشکه معامله می شود. ترکیب افزایش تولید نفت در لیبی و چشم انداز فنی دلار آمریکا بر پویایی فعلی در بازار نفت تأثیر می گذارد.

سرخط خبرهای نفت خام

  • لیبی تولید خود را از سر گرفت: به گزارش بلومبرگ، میدان صحرای لیبی پس از دو هفته توقف تولید خود را از سر گرفت و تولید این کشور را به بالای یک میلیون بشکه در روز رساند. این پیشرفت به عرضه جهانی نفت می افزاید.
  • تسلط روسیه در عرضه نفت چین: داده های نفت چین نشان می دهد که روسیه به تامین کننده اصلی چین تبدیل شده است. این امر بر نقش مهم روسیه در تامین تقاضای نفت چین تاکید می کند.
  • افزایش تقاضای نفت چین: تقاضای چین برای نفت 8.6 درصد افزایش یافته و به 14.24 میلیون بشکه در روز رسیده است. این افزایش تقاضا منعکس کننده فعالیت های اقتصادی مداوم و نیازهای انرژی چین است.
  • نرخ‌های وام اصلی در چین: چین نرخ‌های وام اولیه خود را در روز دوشنبه بدون تغییر نگه داشته است. با این حال، در بازارها پیش بینی ها برای تسهیل بیشتر اقدامات برای حمایت از اقتصاد وجود دارد. تصمیم برای ثابت نگه داشتن نرخ ها ممکن است بر تقاضای آتی نفت تأثیر بگذارد و پیامدهای بالقوه ای برای بازار نفت در ماه های آینده خواهد داشت.

بررسی فنی نفت خام

از جنبه مثبت نفت خام برنت، سطح 74 دلار به عنوان یک مقاومت بحرانی عمل می کند و تلاش برای شکست در روز جمعه را خنثی کرد. اگر تنش ها بیشتر شود، 80 دلار به یک هدف مهم تبدیل می شود. شکستن 80 دلار می تواند راه را برای سودهای بیشتر باز کند و 84 دلار به عنوان سطح کلیدی بعدی در صعود ظاهر شود.

نمودار روزانه نفت - 2 بهمن ماه
نمودار روزانه نفت – 2 بهمن ماه

برعکس، در زیر سطح 74 دلار، 67 دلار ممکن است به عنوان حمایت بعدی وارد عمل شود و از ژوئن با کف سه برابری همسو شود. سقوط به زیر این کف سه گانه می تواند منجر به پایین ترین قیمت جدید در حدود 64.35 دلار شود که نشان دهنده پایین ترین قیمت ماه های مه و مارس 2023 است که به عنوان یک خط دفاعی مهم عمل می کند. در صورت کاهش شدید، 57.45 دلار به عنوان سطح بعدی برای نظارت ذکر شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید