اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – کاهش قیمت طلا با اختلاف نظر سرمایه گذاران در مورد کاهش نرخ فدرال رزرو در ماه مارس

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) هفته جدید را با نرخ ضعیف‌تری آغاز کرد و روند بهبود دو روزه صعودی خود را قطع کرد. قدرت اقتصاد ایالات متحده، که با داده های کلان مثبت، از جمله شاخص احساسات مصرف کننده در روز جمعه، نشان داده شد، به این روند ضعیف کمک کرده است. به‌علاوه، اظهارات اخیر سیاست‌گذاران بانفوذ فدرال رزرو (Fed) انتظارات در مورد کاهش زودهنگام نرخ بهره را کاهش داده و باعث تغییر جریان‌های بازار از طلای بدون بازده شده است.

احساسات مثبت کلی در بازارهای سهام بر فشار نزولی بر قیمت طلا افزوده است. با این حال، با پتانسیل تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و نگرانی‌های مداوم در مورد کاهش رشد اقتصادی در چین، درجه‌ای از عدم اطمینان و ریسک وجود دارد. این عوامل می توانند از جذابیت پناهگاه امن XAU/USD حمایت کنند.

علاوه بر این، تمایل به دارایی های امن بر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده فشار آورده است و دلار آمریکا (USD) را در حالت تدافعی نگه داشته است. این به نوبه خود ممکن است به کاهش ضررهای اضافی برای طلا کمک کند و معامله گران نزولی را به احتیاط ترغیب کند. فعل و انفعالات پیچیده بین داده های اقتصادی، تحولات ژئوپلیتیکی و احساسات بازار همچنان به شکل گیری مسیر قیمت طلا ادامه می دهد.

سرخط خبرهای طلا

  • قیمت طلا در ابتدای هفته با فشار فروش مجدد مواجه شد که ناشی از کاهش انتظارات برای کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو و به طور کلی تمایل به ریسک مثبت بود.
  • داده‌های کلان هفته گذشته بهتر از حد انتظار و اظهارنظرهای اخیر مقامات فدرال رزرو آمریکا، سرمایه‌گذاران را وادار کرد که گمانه زنی های خود را برای کاهش زودهنگام نرخ بهره کاهش دهند. نظرسنجی اولیه از دانشگاه میشیگان نشان داد که شاخص احساسات مصرف کننده ایالات متحده از 69.7 در دسامبر به 78.8 در این ماه افزایش یافته است که بالاترین سطح از جولای 2021 است.
  • با توجه به ابزار دیده بان فدرال رزرو گروه CME، معامله گران اکنون با احتمال کمتر از 50 درصد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در جلسه سیاست گذاری ماه مارس قیمت گذاری می کنند که از بیش از 70 درصد در هفته قبل کاهش یافته است.
  • آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، بر نیاز به داده های بیشتر از تورم قبل از بررسی کاهش نرخ ها تاکید کرد، در حالی که مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، اظهار داشت که هنوز کار برای انجام دادن تورم وجود دارد و این امر باعث می شود پیش بینی کاهش قریب الوقوع نرخ ها زود باشد.
  • در تحولات ژئوپلیتیکی، ایالات متحده در پاسخ به حملات جاری در دریای سرخ، هفتمین دور حملات خود را علیه موشک‌های ضد کشتی حوثی انجام داد. تنش ها با حملات متعدد به پایگاه های ایالات متحده و وعده تلافی جویانه ایران برای حمله اسرائیل به دمشق تشدید شده است. در همین حال، درگیری هایی بین نیروهای اسرائیلی و جنگجویان حماس رخ داد که با حملات هوایی اسرائیل در نوار غزه همراه بود.
  • بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، از راه‌حل دو کشوری دور شد و بر نیاز اسرائیل به کنترل امنیتی بر کل قلمرو غرب رود اردن تأکید کرد.
  • در زمینه اقتصادی، بانک خلق چین (PBoC) تصمیم گرفت نرخ اولیه وام یک ساله و پنج ساله (LPR) را بدون تغییر به ترتیب در 3.45 درصد و 4.20 درصد نگه دارد.

بررسی فنی XAUUSD

با تحلیل از نقطه نظر فنی، یک شکست احتمالی زیر سطح حمایت فوری 2022-2020 دلار می تواند علامت روانی بحرانی 2000 دلار را نشان دهد. این سطح که نشان دهنده پایین ترین سطح یک ماهه هفته گذشته است، به عنوان یک نقطه کلیدی مهم است. شکست قاطع به زیر 2000 دلار این پتانسیل را دارد که قیمت طلا را مستعد نزول بیشتر کند. کاهش متعاقب آن ممکن است XAU/USD را به سمت حمایت متوسط در 1988 دلار سوق دهد و به دنبال آن میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) در منطقه 1972 دلار و SMA 200 روزه در نزدیکی منطقه 1964-1963 دلار قرار گیرد.

از سوی دیگر، اوج ثبت شده در روز جمعه، تقریباً در منطقه عرضه 2040-2042 دلار، احتمالاً به عنوان یک مانع فوری قوی عمل خواهد کرد. اگر قیمت بالاتر از این سطح حفظ شود، می‌تواند باعث افزایش کوتاه مدت شود و XAU/USD را به سمت منطقه 2077 دلاری سوق دهد. حرکت صعودی بیشتر ممکن است به خریداران اجازه دهد تا نرخ رند 2100 دلاری را پس بگیرد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا 2 بهمن
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 2 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس