اخبار فارکس

گزارش امروز نفت خام – با افزایش تولید روسیه قیمت نفت همچنان تحت فشار باقی می ماند

TJS BP oil and gas

قیمت نفت در طول این هفته تحت فشار ثابتی قرار دارد و تا روز چهارشنبه این فشار ادامه دارد و گزارش ماهانه اوپک نتوانسته تغییرات قابل توجهی را ایجاد کند. وضعیت هنگام بررسی این گزارش بدتر می‌شود، زیرا اوپک در مورد بهبود پیش‌بینی‌شده و کسری مورد انتظار در اواخر سال 2025 بحث می‌کند. این نشان می‌دهد که اوپک تلاش برای حمایت از سطوح فعلی قیمت‌ها در سال 2024 را می‌پذیرد، که نشان‌دهنده چالش در بالا بردن سطح قیمت‌ها با توجه به شرایط موجود است.

همزمان، شاخص دلار آمریکا DXY دوباره برجسته شده است که در ابتدا با پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در آیووا تحریک شد. تقویت دوم دیشب اتفاق افتاد که توسط کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده انجام شد، که اظهارات قبلی خود را معکوس کرد و با شور و شوق بازار مقابله کرد. از آنجایی که بازارها تحت یک فرآیند قیمت گذاری مجدد قرار می گیرند، جایی که پیش بینی می شود نرخ بهره برای یک دوره طولانی ثابت بماند، سهام شاهد کاهش، بازدهی افزایش یافته و گرینبک در حال افزایش است.

در حال حاضر، نفت خام (WTI) 70.93 دلار در هر بشکه معامله می شود، در حالی که نفت برنت با قیمت 76.52 دلار در هر بشکه معامله می شود.

سرخط خبرهای نفت خام

مجمع جهانی اقتصاد در داووس در سومین روز خود قرار دارد و صحبت های مدیران بانک مرکزی را در بر می گیرد. گزارش ماهانه بازار اوپک منتشر شده است که نشان دهنده افزایش پیش بینی شده تقاضا در طول سال 2025 و کسری عرضه با تاخیر است که اکنون در اواخر سال 2025 انتظار می رود.

حدود ساعت 01:00 نمیه شب، موسسه نفت آمریکا (API) قرار است داده های هفتگی ذخیره نفت خام را منتشر کند. گزارش قبلی حاکی از کاهش قابل توجه 5215 میلیون بشکه ای بود.

بررسی فنی نفت خام برنت

قیمت نفت برای سومین روز متوالی در هفته جاری با فشار نزولی مجدد مواجه شده است. علیرغم اینکه در حال حاضر با ضرر هفتگی معامله می شود، افشای عدم پایبندی روسیه به کاهش تولید تعهد شده، احساسات منفی بیشتری به تعادل عرضه و تقاضا می افزاید. افزایش عرضه از روسیه تعادل را به سمت قیمت های پایین تر متمایل می کند و به پالایشگاه ها و خریداران این امکان را می دهد که ارزان ترین گزینه ها را در بازار بیش از حد اشباع شده انتخاب کنند.

از جنبه مثبت، 74 دلار همچنان به عنوان یک سطح مقاومت قابل توجه عمل می کند، با تلاش ناموفق دیگری برای شکستن بالاتر از آن در روز جمعه. با نگاهی به آینده، اگر تنش ها بیشتر شود، آستانه 80 دلار مورد توجه قرار می گیرد. هنگامی که از 80 دلار فراتر رفت، هدف صعودی بعدی 84 دلار خواهد بود، مشروط به این که نفت چندین روز بالاتر از سطح 80 دلار بسته شود.

نمودار روزانه نفت برنت - 27 دی ماه
نمودار روزانه نفت برنت – 27 دی ماه

در مقابل، در زیر سطح 74 دلار، 67 دلار می تواند به عنوان حمایت بعدی ظاهر شود و با شکل گیری کف سه گانه از ژوئن همسو شود. در صورتی که این کف سه گانه شکسته شود، پایین ترین قیمت بالقوه جدید برای سال 2023 می تواند حدود 64.35 دلار باشد که نشان دهنده پایین ترین سطح ماه های می و مارس است. در حالی که هنوز یک سناریوی دور است، شایان ذکر است که 57.45 دلار در صورت کاهش شدید قیمت ها، سطح قابل توجهی برای نظارت است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس