گزارش امروز دلار – پیروزی ترامپ در آیووا دلار را دستخوش نوسانات شدید کرد

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) در این سه‌شنبه تحرکات زیادی را که ناشی از نتیجه اولین انتخابات برای نامزد حزب جمهوری‌خواه (GOP) است، تجربه می‌کند. برنده این انتخابات در دور دوم ریاست جمهوری آینده با جو بایدن روبرو خواهد شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با کسب تقریباً 51 درصد آرا در این ایالت به پیروزی قاطع دست یافته است. این نتیجه از آنجایی اهمیت دارد که ترامپ در جلب حمایت ایالت آیووا در دوره های قبلی با چالش هایی مواجه شده بود.

نتیجه در آیووا نشان می‌دهد که ترامپ ممکن است در سایر ایالت‌هایی که در آن‌ها از آراء و حمایت کافی برخوردار است، پیروزی‌های قاطع بیشتری کسب کند و او را به عنوان نامزد اصلی حزب جمهوری‌خواه معرفی کند. علاوه بر این، فعالان بازار در حال آماده شدن برای سخنرانی کریستوفر والر عضو هیئت مدیره فدرال رزرو ایالات متحده در اواخر روز سه شنبه هستند. اظهارات والر در ماه نوامبر تأثیر قابل توجهی بر بازارها داشت که منجر به کاهش قابل توجه دلار آمریکا در ماه دسامبر شد.

سرخط خبرهای دلار امریکا

  • مجمع جهانی اقتصاد در داووس به دومین روز خود ادامه می‌دهد و صحنه ای را از اظهارات و مصاحبه‌های شخصیت‌های ارشد مانند بانک‌های مرکزی و رهبران به نمایش می‌گذارد. تقویم اقتصادی ایالات متحده برای روز نسبتاً سبک است و شاخص تولید ایالت نیویورک برای انتشار حدود ساعت 16:30 بعد از ظهر به وقت ایران برنامه ریزی شده است. گزارش قبلی 14.5- بود و انقباض -5 در ژانویه پیش بینی می شود.
  • تقریباً در ساعت 19:00 به وقت ایران ، خزانه داری ایالات متحده قرار است مناقصه 3 ماهه و 6 ماهه را در بخش تأمین مالی کوتاه مدت بازار برگزار کند. در پایان روز، ساعت 19:30 به وقت ایران، والر، عضو فدرال رزرو آمریکا، قرار است سخنرانی کند. اگر اظهارات او یک چرخش تندروانه داشته باشد و با اظهارات قبلی او در ماه نوامبر در تناقض باشد، به طور بالقوه می تواند منجر به سود بیشتر برای دلار آمریکا شود.
  • بازارهای سهام در حال حاضر احساسات منفی را تجربه می کنند، به طوری که شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ بیش از 2٪ کاهش یافته است. سهام اروپا حدود 1 درصد کاهش یافته است، در حالی که معاملات آتی ایالات متحده با کاهش نیم درصدی در مسیر نزولی باز می شود.
  • ابزار FedWatch گروه CME نشان می دهد که بازارها با احتمال 95.3 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه خود نرخ های بهره را بدون تغییر حفظ کند. تقریباً 4.7 درصد احتمال اولین کاهش نرخ را پیش بینی کردند. بازگشت به 95.3 درصد بدون تغییر، با بازدهی ایالات متحده افزایش یافته است که چند واحد پایه افزایش یافته است. با از سرگیری معاملات اوراق قرضه در آسیا در صبح روز سه شنبه، اوراق اسناد خزانه 10 ساله ایالات متحده به 3.99٪ افزایش یافته است.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تایید پیروزی قابل توجه دونالد ترامپ در آیووا در جریان اولین انتخابات مجلس نمایندگان برای حزب جمهوری خواه، افزایش یافت و از فشار فروش رهایی یافت. این نتیجه از آنجایی که ترامپ در گذشته برای پیروزی در این ایالت ناموفق بود، اهمیت حیاتی دارد. این پیروزی حاکی از آن است که سایر انتخابات مقدماتی ممکن است اهمیت کمتری داشته باشند و زمینه را برای رویارویی انتخاباتی ترامپ و بایدن برای کاخ سفید در نوامبر فراهم کند.

با شکست قاطع خط روند نزولی، پتانسیل فشار کوتاهی وجود دارد که DXY را بالاتر می برد و معامله گرانی را که از اکتبر 2023 گرین بک را در کنار خط روند نزولی فروخته بودند، بیرون می کشد. شکستن 102.90 فرصتی را برای هدف قرار دادن 103.44 و 103 باز می کند. ، که به ترتیب میانگین متحرک 55 روزه و میانگین متحرک 200 روزه (SMA) قرار دارند. اگر این سطوح در اواخر هفته از بین بروند، ممکن است رالی طولانی مدت تا 104.44 به سمت SMA 100 روزه رخ دهد.

در صورت برگشت، کاهش بازگشت به خط روند نزولی نزدیک به 102.67 قابل انتظار است. اگر دلار آمریکا به زیر این خط روند سقوط کند، فروش سریع به سمت 102.00 و متعاقباً 101.00 ممکن است قبل از آزمایش کف نزدیک به 100.82 رخ دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید