اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – شاخص ها نشان از صعود بیشتر اونس جهانی طلا دارند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در جلسه روز دوشنبه اروپا، همچنان با تقاضای قوی همراه با عوامل مثبت مختلف همراه است. سرمایه گذاران نسبت به احتمال اجرای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) از ماه مارس اطمینان بیشتری نشان می دهند. این احساس به دنبال انتشار اعداد غیرمنتظره شاخص قیمت تولید کننده (PPI) برای ماه دسامبر است که نشان دهنده کاهش احتمالی فشارهای تورمی با کاهش قیمت ها در دروازه کارخانه است. این روند حاکی از کاهش تدریجی تورم به سمت هدف 2 درصدی فدرال رزرو است.

به طور همزمان، به دلیل تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، تقاضا برای طلا تقویت شده است. ارتش آمریکا و بریتانیا حملات هوایی را علیه حوثی‌ها در پاسخ به حملات آنها به محموله‌های نفت تجاری در دریای سرخ آغاز کردند. این موضوع نگرانی‌ها را در مورد تشدید درگیری در غزه، با دخالت احتمالی ایران در جنگ اسرائیل و حماس، افزایش داده است.

سرخط خبرهای طلا

  • قیمت طلا بالاتر از سطح حمایتی 2050 دلاری در حال تثبیت است، که تحت تاثیر انتظارات مداوم از کاهش نرخ و اثرات سرریز احتمالی بحران خاورمیانه است. اعتماد سرمایه گذاران به اجرای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) که از ماه مارس شروع شد، پس از انتشار گزارش شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) نرم تر از پیش بینی شده در ماه دسامبر افزایش یافت.
  • رشد سالانه PPI به 1.0٪ کاهش یافت، کمتر از 1.3٪ پیش بینی شده توسط سرمایه گذاران. PPI اصلی نیز در مقایسه با اجماع 1.9٪ و گزارش قبلی 2.0٪ به 1.8٪ کاهش یافت. تولیدکنندگان قیمت کالاها و خدمات را در درب کارخانه ها، به ویژه در زمینه بنزین و مواد غذایی کاهش دادند، که نشان دهنده چشم انداز ملایم تر برای تورم قیمت مصرف کننده و افزایش احتمال کاهش نرخ بهره از ماه مارس است.
  • بر اساس گزارش CME Fedwatch Tool، احتمال کاهش 25 امتیازی نرخ بهره به 5.00٪ -5.25٪ در ماه مارس از 62٪ پس از گزارش PPI به 70٪ افزایش یافت. سیاستگذاران فدرال رزرو بر لزوم حفظ نرخ های بهره در یک مسیر محدودکننده برای اطمینان از بازگشت به موقع به هدف تورم 2 درصد تأکید می کنند.
  • محرک های آتی برای قیمت طلا شامل داده های خرده فروشی ماهانه ایالات متحده در ماه دسامبر و انتشار کتاب بژ فدرال رزرو در روز چهارشنبه است. سرمایه گذاران رشد 0.4 درصدی در خرده فروشی ماهانه ایالات متحده را پس از افزایش 0.3 درصدی در نوامبر پیش بینی می کنند. انتظار می رود فروش خرده فروشی به استثنای خودرو رشد ثابت 0.2 درصدی را نشان دهد.
  • در سطح جهانی، نگرانی ها در مورد گسترش جنگ اسرائیل و حماس به دنبال حملات هوایی آمریکا و بریتانیا به حوثی ها تشدید شده است. تشدید تنش ها در خاورمیانه تقاضا برای دارایی های بدون بازده را افزایش داده است.
  • در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در محدوده باریکی در حدود 102.50 باقی می ماند، با حجم معاملات کمتر، زیرا بازارهای ایالات متحده به مناسبت تولد مارتین لوتر کینگ بسته هستند. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک به 3.98 درصد بازگشته است.

بررسی فنی XAUUSD

به دلیل گمانه زنی های مداوم مبنی بر اینکه فدرال رزرو در ماه مارس کاهش نرخ بهره را اجرا خواهد کرد، XAUUSD (انس جهانی طلا) در آستانه بازگشت به اوج هفتگی 2063 دلار است. این فلز گرانبها شاهد بهبودی قوی بود و در طی آزمایش مجدد سطح حمایتی حیاتی در حدود 2040 دلار، علاقه شدید خرید را به خود جلب کرد. شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) وارد محدوده بالای 60.00-80.00 شده است که نشان دهنده یک حرکت صعودی فعال است.

نمودار روانه انس جهانی طلا - 25 دی ماه
نمودار روانه انس جهانی طلا – 25 دی ماه

چشم انداز کلی طلا با حمایت از شیب صعودی میانگین متحرک نمایی روزانه (EMA) کوتاه مدت تا بلندمدت، مثبت است. علاوه بر این، RSI 14 دوره ای در بازه زمانی روزانه در آستانه صعود به بالای 60.00 است که بیشتر بر احساسات صعودی پیرامون فلز گرانبها تاکید می کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه 25 دی ماه
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس