اخبار فارکس

بانک مرکزی ترکیه آماده پایان دادن به چرخه انقباض پولی است

لیر ترکیه TRY - lira

بانک مرکزی ترکیه در نشستی با سرمایه گذاران در نیویورک، آمادگی خود را برای توقف چرخه سختگیرانه فعلی سیاست پولی اعلام کرد. بر اساس گزارش‌های بلومبرگ، بانک مرکزی ترکیه معتقد است که نرخ‌های بهره فعلی در حال نزدیک شدن به سطوح ضروری برای مبارزه موثر با تورم هستند.

حفظیه غایه ارکان، رئیس بانک مرکزی ترکیه به سرمایه گذاران اعلام کرد که سیاست پولی موجود نتایج مثبتی به همراه دارد. با این حال، وی تاکید کرد که تلاش ها تا رسیدن به هدف نهایی تثبیت قیمت ها ادامه خواهد داشت. ارجان همچنین در مورد ابتکارات بانک مرکزی برای انباشت ذخایر و افزایش نسبت سپرده های لیری در سیستم بانکی بحث کرد.

در بیانیه های قبلی، ارجان از جامعه بین المللی خواسته بود که در ترکیه سرمایه گذاری مجدد کند و اوراق قرضه را به عنوان یک دارایی کلیدی برای خرید برجسته کرد. بانک مرکزی پیش بینی می کند تا پایان سال 2024 به اهداف خود در کاهش تورم و عادی سازی سیاست های پولی دست یابد.

لیر ترکیه به این اخبار واکنش منفی نشان داد و مجدد به بالاترین سطح تاریخی خود در مقابل دلار رسید. جفت ارز USD/TRY امروز با حدود 0.35 درصد افزایش به نرخ 30.08 رسیده است.

نمودار 1 ماه دلار به لیر - 22 دی
نمودار 1 ماه دلار به لیر – 22 دی
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس