گزارش امروز دلار – برای تلاطم و آشفتگی بازار از ساعت 17:00 به بعد آماده باشید

اسکناس 1 دلاری

در حال حاضر، شاخص دلار آمریکا (DXY) موقعیت خود را بالای 102 حفظ کرده است، اما معامله گران و بازارها امروز یک روند نزولی را پیش بینی می کنند. گزارش تورم مورد انتظار ایالات متحده که از طریق ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ارائه شده است، قرار است رونمایی شود. انتظارات کلی به سمت یک آمار پایی تر متمایل است و تحلیلگران مختلف این را به انقباض اخیر در شاخص‌های مدیران خرید و معاملات قیمت نفت خام در محدوده پایین‌تر نسبت می‌دهند.

علاوه بر این، معامله گران باید با اطلاات اضافی ای که در انتشار گزارش فدرال رزرو در حدود ساعت 17:00 بوقت ایران برنامه ریزی شده است، هماهنگ شوند. اعداد هفتگی مطالبات بیکاری در ادامه هستند و می توانند تحرکات تحت تأثیر نتایج تورم ایالات متحده را جبران یا تقویت کنند. برای تلاطم بالقوه و آشفتگی بازار از ساعت 17:00 بعد از ظهر به بعد، آماده باشید که تا ابتدای زنگ افتتاحیه ایالات متحده ادامه خواهد یافت.

سرخط خبرهای دلار امریکا

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده:

 • پیش‌بینی می‌شود که CPI سرفصل ماهانه از 0.1% به 0.2% افزایش یابد و برآوردهای اقتصاددانان از 0.1% تا 0.4% باشد.
 • انتظار می‌رود که CPI سالانه از 3.1% به 3.2% افزایش یابد و برآوردهای اقتصاددانان از 3.1% تا 3.6% باشد.
 • پیش‌بینی می‌شود که CPI ماهانه در 0.3٪ ثابت بماند و برآوردهای اقتصاددانان از 0.1٪ تا 0.3٪ باشد.
 • پیش‌بینی می‌شود که CPI سالانه از 4% به 3.8% کاهش می‌یابد، با برآوردهای اقتصاددانان از 3.7% تا 4.0%.
 • گزارش کمتر از کمترین برآورد ممکن است منجر به ضعف قابل توجهی برای دلار آمریکا شود، در حالی که پیشی گرفتن از بالاترین برآورد می تواند منجر به افزایش ارزش دلار شود.

انتشار مطالبات بیکاری:

 • انتظار می رود که مطالبات اولیه بیکاری از 202000 به 210000 افزایش یابد.
 • پیش بینی می شود مطالبات مستمر از 1.855 میلیون به 1.871 میلیون افزایش یابد.

بررسی اجمالی بازار سهام:

 • پیش از انتشار CPI ایالات متحده، بازارهای سهام در حال افزایش هستند. انتظارات بازار به نفع کاهش بیشتر اعداد تورم است که گمانه زنی ها در مورد کاهش سریع نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را برانگیخت.
 • سرمایه گذاران سناریوی Goldilocks را برای بازارهای سهام متصور هستند که به افزایش بیش از 1٪ در شاخص های آسیایی و تقریباً 0.50٪ در بازارهای اروپایی کمک می کند.

احساسات بازار و پیش بینی ها:

 • ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 97.4 درصدی نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه نرخ بهره را حفظ خواهد کرد، در حالی که 2.6 درصد انتظار کاهش زودهنگام نرخ را دارند.
 • شاخص اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 3.99 درصد ثابت باقی می ماند، در صورتی که گزارش CPI در روز پنجشنبه نشانه تداوم کاهش تورم باشد، احتمال کاهش بیشتر را دارد.

بررسی فنی شاخص دلار

فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که دلار آمریکا کاهش یابد، احساسی که توسط فدرال رزرو آمریکا حمایت می‌شود و به کاهش احتمالی نرخ بهره در اوایل ماه می اشاره می‌کند. تایید این انتظار به اعداد تورم آتی ایالات متحده بستگی دارد که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود. کاهش این ارقام ممکن است باعث کاهش زودتر نرخ بهره شود، احتمالاً در ماه مارس، که نشانه ضعف قابل توجهی برای دلار آمریکا است.

با نگاهی به سطوح بالقوه، اولین آستانه صعودی برای نظارت 103.00 است، که با خط روند منشا از 3 اکتبر تا 8 دسامبر مطابقت دارد. در صورت شکست و بسته شدن بالاتر، میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) در 103.43 به یک ملاحظات مهم تبدیل می شود. . در حالی که سطح 104.00 دور به نظر می رسد، 103.78 (SMA 55 روزه) خود را به عنوان مقاومت بعدی نشان می دهد.

از جنبه نزولی، رد خط روند نزولی می تواند احساسات نزولی را تقویت کند و منجر به رکود بیشتر شود. سطح حمایت بحرانی که باید مشاهده شود 101.74 است، کفی که در اواسط دسامبر قبل از تسلیم شدن در برابر فشار نزولی در هفته های اخیر ثابت ماند. اگر DXY (شاخص دلار آمریکا) از این سطح عبور کند، آزمایشی در حدود 100.80 قابل تصور است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید