گزارش امروز دلار – ثبات دلار پیش از رویدادهای مهم فردا

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) به طور باثباتی در حال معامله است زیرا معامله گران محتاط هستند و ممکن است ترجیح دهند قبل از رویداد اصلی در روز پنجشنبه، که انتشار داده های تورم ایالات متحده در قالب اعداد شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) است، در حاشیه بمانند. انتظارات بالا است و هر کاهشی در گزارش ها می تواند احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) را زودتر افزایش دهد و بالعکس.

از نظر اقتصادی، تقویم اقتصادی امروز نسبتاً سبک است و تنها رویداد قابل توجه سخنرانی آتی جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک است. به خاطر حفظ موضع خنثی در کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، هر گونه اظهار نظر تندروانه از سوی او می تواند واکنش بازار را برانگیزد. سخنرانی او در حدود ساعت 23:45 به وقت ایران روز چهارشنبه برنامه ریزی شده است.

سرخط خبرهای دلار امریکا

  • در ساعت 15:30 به وقت ایران، انجمن بانکداران وام مسکن (MBA) داده های هفتگی درخواست های وام مسکن خود را منتشر کرد که نشان دهنده کاهش -10.7 درصدی برای هفته آخر دسامبر و مثبت 9.9 درصدی برای هفته اول ژانویه است.
  • در حدود ساعت 18:30 به وقت ایران، انتظار می‌رود موجودی‌های عمده فروشی ایالات متحده برای نوامبر منتشر شود، با کاهش ثابت پیش‌بینی‌شده -0.2%.
  • در ساعت 21:30 به وقت ایران، خزانه داری ایالات متحده یک حراج 10 ساله اسکناس را برگزار می کند.
  • رویداد اصلی چهارشنبه برای حدود ساعت 23:45 به وقت ایران با سخنرانی جان ویلیامز، عضو فدرال رزرو نیویورک، برنامه ریزی شده است.
  • بازارهای سهام در روز چهارشنبه عملکرد متفاوتی از خود نشان می دهند، نیکی ژاپن به بالاترین حد خود رسیده است، در حالی که چین نتایج منفی را تجربه می کند. سهام اروپا و ایالات متحده به طور کلی در سبز هستند، با افزایش حدود 0.50٪.
  • ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 95.3 درصد نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه خود نرخ های بهره را بدون تغییر حفظ کند، در حالی که حدود 4.7 درصد انتظار کاهش اولیه نرخ را دارند.
  • شاخص اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4 درصد است که فشار فزاینده حاکی از کاهش احتمالی نرخ است. این می تواند به معنای تضعیف قریب الوقوع دلار آمریکا و متعاقب آن شاخص دلار DXY باشد.

بررسی فنی شاخص دلار

همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا (DXY) نشان داده شده است، دلار آمریکا در حال حاضر پس از افزایش روز سه شنبه دچار وقفه شده است. اگرچه برخی از این افزایش ها در روز چهارشنبه در حال کاهش هستند، اما بدیهی است که DXY احتمالاً تا زمان رخ دادن رویداد اصلی هفته – انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در روز پنجشنبه، در یک الگوی محتاط باقی می ماند. تحرکات قابل توجه محدودی در روز چهارشنبه انتظار می رود مگر اینکه یک کاتالیزور غیر منتظره ظاهر شود.

در حالت صعودی، اولین سطحی که باید نظارت شود 103.00 است که با خط روند صعودی 3 اکتبر و 8 دسامبر مطابقت دارد. پیشرفت و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح می تواند میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) را در 103.43 وارد بازی کند. مقاومت بعدی در حدود 103.78 (SMA 55 روزه) است، در حالی که سطح 104.00 ممکن است مقاومت دورتر در نظر گرفته شود.

در مقابل، رد خط روند نزولی می‌تواند حرکتی را برای خرس‌های دلار آمریکا ایجاد کند و به طور بالقوه منجر به نزول بیشتر شود. سطح بحرانی در اینجا 101.74 است، طبقه ای که در اواسط دسامبر قبل از شکست در دو هفته گذشته حفظ شد. اگر DXY این سطح را بشکند، ممکن است تستی در حدود 100.80 باشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید