اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا به رشد ملایمی ادامه می‌دهد

اونس جهانی طلا XAUUSD

روز سه‌شنبه، قیمت طلا (XAU/USD) بازگشت مثبتی را نشان داد و از افت اخیر به پایین‌ترین حد سه هفته‌ای خود بازگشت و از محدوده 2017 تا 2016 دلار که روز قبل ثبت شده بود، بهبود یافت. کاهش انتظارات تورمی مصرف کننده در ایالات متحده، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) ممکن است در اوایل ماه مارس کاهش نرخ بهره را آغاز کند، افزایش داده است. این پیشرفت به عنوان یک عامل مهم در حمایت از طلای بدون بازده تلقی می شود.

داده‌های دلگرم‌کننده اشتغال ماهانه ایالات متحده که جمعه گذشته منتشر شد، نشان‌دهنده بازار کار انعطاف‌پذیر است که خوش‌بینی برای کاهش تدریجی رشد اقتصادی را تقویت می‌کند. با این حال، اظهارات تندروانه اخیر مقامات مختلف فدرال رزرو، عدم اطمینان را در مورد احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده ایجاد کرده است. این وضعیت باعث می شود که بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده بالای 4.0 درصد باقی بماند و مقداری از دلار آمریکا (USD) را پشتیبانی کند و حرکت صعودی قیمت طلا را محدود کند.

علاوه بر این، احساسات مثبت در بازارهای سهام آسیایی به عنوان منبع دیگری برای گمانه زنی های صعودی در پناهگاه امن XAU/USD عمل می کند. سرمایه‌گذاران محتاط به نظر می‌رسند و ترجیح می‌دهند منتظر آخرین ارقام تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده باشند و قبل از تعیین مسیر کوتاه‌مدت به دنبال اطلاعاتی در مورد حرکت‌های سیاست آینده فدرال رزرو باشند. در نتیجه، قبل از قرار گرفتن در موقعیت برای بهبودی احتمالی از پایین ترین سطح سه هفته ای روز دوشنبه، احتیاط لازم است.

سرخط خبرهای طلا

  • در گزارشی در روز دوشنبه، فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد که انتظارات تورمی کوتاه مدت مصرف کنندگان آمریکایی در دسامبر به پایین ترین حد خود در نزدیک به سه سال گذشته رسیده است. این تحول قدرت دلار آمریکا را تضعیف می کند و به نفع قیمت طلا عمل می کند.
  • پیش‌بینی‌ها برای تورم در یک سال آینده 3 درصد است که پایین‌ترین رقم از ژانویه 2021 است. در همین حال، انتظارات برای تورم در سه سال آینده 2.6 درصد است و فشار قیمت‌ها در پنج سال آینده از 2.7 درصد در نوامبر به 2.5 درصد کاهش یافته است. .
  • این داده ها انتظارات از تغییر قریب الوقوع در موضع سیاست فدرال رزرو را تقویت می کند. با این حال، با توجه به انعطاف‌پذیری مداوم اقتصاد ایالات متحده، سرمایه‌گذاران انتظار خود را برای کاهش سیاست‌های تهاجمی‌تر کاهش می‌دهند.
  • رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، تاکید کرد که تورم بیش از حد انتظار کاهش یافته است، و بر نیاز بانک مرکزی به فرصت دادن زمان سیاست سخت خود برای رسیدگی به نگرانی های تورمی تاکید کرد. Bostic دو کاهش 25 واحدی را تا پایان سال 2024 پیش بینی کرده است.
  • میشل بومن، از فدرال رزرو این دیدگاه را بیان کرد که موضع سیاست فعلی به اندازه کافی محدودکننده به نظر می رسد. او پیشنهاد کرد که تورم می‌تواند با نرخ ثابت سیاست کاهش بیشتری پیدا کند، اگرچه وجود ریسک‌های تورمی صعودی را تصدیق کرد.
  • این امر باعث ایجاد ابهام در مورد احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو، حمایت از بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده برای باقی ماندن بالاتر از آستانه 4.0 درصدی و محدودیت بالقوه سود برای طلای بدون بازده می شود.
  • در همین حال، توجه بازار به ارقام آتی تورم مصرف کننده ایالات متحده در روز پنجشنبه متمرکز شده است که انتظار می رود نقشی اساسی در تعیین حرکت جهت دار بعدی برای XAU/USD داشته باشد.

بررسی فنی اونس جهانی طلا

با نگاهی به جنبه های تکنیکال طلا، هر حرکت بالقوه صعودی احتمالاً در مجاورت منطقه افقی 2040 دلاری با مقاومت روبرو می شود. در صورت پیشی گرفتن، قیمت طلا ممکن است دوباره قیمت های روز جمعه را هدف قرار دهد(تقریباً در محدوده 2063-2064 دلار). مانع مهم بعدی در اطراف منطقه 2077 دلاری قرار دارد. یک پیشرفت قاطع در اینجا هر گونه چشم انداز بدبینانه کوتاه مدت را باطل می کند و گاوهای طلا را قادر می سازد تا رقم دور 2100 دلار را پس بگیرند.

برعکس، پایین ترین نوسان یک شبه اخیر، در حدود منطقه 2017-2016 دلار، به عنوان یک بافر فوری در برابر فشار نزولی عمل می کند و به دنبال آن میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در نزدیکی منطقه 2012-2011 دلار قرار دارد. متعاقباً، آستانه روانی 2000 دلار به یک سطح کلیدی تبدیل می‌شود که در زیر آن قیمت طلا ممکن است نزول خود را به سمت حمایت میانی در 1988-1986 دلار تسریع بخشد. حرکت نزولی بیشتر می تواند منجر به کاهش به پایین ترین سطح دسامبر، واقع در حدود 1973 دلار، و تلاقی 1962 دلار، که شامل SMA های 100 و 200 روزه است، شود.

سیگنال های تجارت آفرین روی نمودار 1 ساعته

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار 1 ساعته طلا – 19 دی
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار 1 ساعته طلا – 19 دی
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس