قیمت نفت برای دومین روز پس از کاهش ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام در روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی افزایش یافت که به دلیل گزارش صنعت مبنی بر کاهش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت خام در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، که تمایل به تقاضا را تقویت کرد، افزایش یافت.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 30 سنت یا 0.4 درصد افزایش به 77.89 دلار در هر بشکه در ساعت 10:00 بوقت ایران رسید. در همین حال، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 36 سنت یا 0.5 درصد افزایش به 72.60 دلار در هر بشکه رسید.

جلسه قبل به دلیل نگرانی های عرضه ناشی از قطع عرضه لیبی و تنش های مداوم در جنگ اسرائیل و غزه شاهد افزایش 2 درصدی قیمت نفت بود. با این حال، معاملات روز دوشنبه هفته را با کاهش بیش از 3 درصدی آغاز کرد.

حملات مجدد به کشتی‌ها در دریای سرخ توسط شبه‌نظامیان حوثی یمن در حمایت از فلسطینی‌ها در روز سه‌شنبه و اختلالات احتمالی در جریان نفت‌کش‌ها در منطقه، حمایت بیشتری از قیمت‌ها ایجاد کرد.

در حالی که قیمت نفت هنوز در محدوده نسبتاً پایینی قرار دارد، تحلیلگران هایتونگ فیوچرز خاطرنشان کردند که سرمایه گذارانی که دارای موقعیت های خرید هستند در حال حاضر بر احساسات بازار تأثیر می گذارند و به سرمایه گذارانی اشاره می کنند که در انتظار افزایش قیمت ها، قراردادهای آتی را خریداری می کنند.

کاهش 5.2 میلیون بشکه ای ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ژانویه گزارش شده است. بر اساس آمار مؤسسه نفت آمریکا، 5، بیش از انتظارات تحلیلگران در مورد افزایش 700000 بشکه ای در نظرسنجی رویترز بود. با این حال، ذخایر بنزین 4.9 میلیون بشکه افزایش یافت و ذخایر تقطیر 6.9 میلیون بشکه افزایش یافت که به ترتیب از افزایش تخمینی 2.5 میلیون بشکه و 2.4 میلیون بشکه پیشی گرفت.

اداره اطلاعات انرژی (EIA) قرار است اطلاعات خود را در ساعت 19:00 بوقت ایران چهارشنبه منتشر کند. در روز سه‌شنبه، EIA رشد 1.4 میلیون بشکه در روز در مصرف سوخت مایع جهانی در سال 2024 را در مقایسه با رشد 1.9 میلیون بشکه در روز در سال 2023 پیش‌بینی کرد. و نتیجه گیری رشد مرتبط با بهبود بیماری همه گیر در سال 2023.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید